N, 26.05.2022

Eesti Kontsert lükkab suvised festivalid uude aastasse

Kultuuritoimetus
Eesti Kontsert lükkab suvised festivalid uude aastasse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Saaremaa ooperipäevad.
Saaremaa ooperipäevad. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Eesti Kontsert jätab ära maikuised kontserdid ja lükkab suvised suurfestivalid järgmisesse aastasse.

Seoses eriolukorra pikenemisega jätab Eesti Kontsert ära kõik maikuusse plaanitud kontserdid. Kõik suvised suurfestivalid, nagu Saaremaa ooperipäevad, Haapsalu Tšaikovski festival ning festivalid «Seitsme linna muusika» ja «In Horto Regis» lükkuvad järgmisesse aastasse. Piletid kehtivad järgmistel festivalidel. Järgmised Pärnu ooperipäevad toimuvad aastal 2022.

Eesti Kontserdi juht Kertu Orro tunnistas, et valitsuse sõnumid eriolukorra pikendamisest ja signaalid võimalike regionaalsete piirangute kohta suvel ei anna kindlust tänavuste suurürituste ettevalmistustega edasi liikuda.

«Nii tuli meil raske südamega otsus langetada ja armastatud festivalid ära jätta, sest meie oma publiku ja esinejate tervist ohtu ei sea, niisamuti oleks edasiste finantsriskide võtmine vastutustundetu,» lausus Orro. 

Orro selgitas, et mais ärajäävate kontsertide ja alles ülejärgmisel aastal toimuvate Pärnu ooperipäevade pääsmed ostetakse soovi korral tagasi esmajärjekorras. Teiste suvefestivalide programmid jäävad samaks ning juba ostetud festivalipääsmed kehtivad samadel tingimustel ka aasta pärast.

«Oleme tänulikud kõigile, kes pileteid kohe tagasi müüma ei kiirusta. Kes aga järgmise aastani oodata ei taha, saavad need ikka tagasi müüa, kuid palume inimestelt mõistvat suhtumist ja varuda pisut kannatust,» lausus Orro. Kõigi ärajäävate sündmuste puhul leitakse parim võimalik lahendus, informatsioon piletite tagasiostu kohta avaldatakse Eesti Kontserdi kodulehel www.concert.ee.

Viimastel nädalatel on Eesti Kontsert pidanud läbirääkimisi oma olulisemate väliskülalistega, et järgmise aasta festivalid saaksid toimuda samadel tingimustel nagu tänavu ehk programmid ei muutuks. Käed on löödud Horvaatia rahvusteatriga Zagrebis, kes pidanuks olema Saaremaa ooperipäevade tänavune külalisteater.

«Seoses keerulise olukorraga maailmas ei ole meil tänavu võimalik Eestisse tulla ja jagada teiega oma kirge hea muusika vastu. Küll aga on mul hea meel, et näeme Saaremaal juba aasta pärast,» ütles teatri kunstiline juht Marcello Mottadelli oma videopöördumises. Teiste hulgas on oma jaa-sõna on öelnud ka Saaremaa ooperipäevadel esinev Taani trupp Sew Flunk Fury Wit ning Haapsalu Tšaikovski festivali üks peaesinejaid, populaarne Terem kvartett Peterburist jt.

Kõik festivalid saavad endale uued ajad:

·       IV Haapsalu Tšaikovski festival toimub 1.–4. juulini 2021

·       XIV Saaremaa ooperipäevad toimuvad 20.–25. juulini 2021

·       XXIII festivali «Seitsme linna muusika» ja XI vanamuusikafestivali «In Horto Regis» 2021. aasta kuupäevad on selgumisel

·       Pärnu ooperipäevad toimuvad 2022. aasta juuli alguses

Märksõnad
Tagasi üles