Kultuurisoovitused

Eesti Tantsuagentuur tähistab rahvusvahelist tantsupäeva rikkaliku programmiga

Koolitants peab tänavu lavale jõudmiseks natuke kannatust varuma.

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Kolmapäeval, 29. aprillil tähistatakse rahvusvahelist tantsupäeva. Sellega seoses viib Eesti Tantsuagentuur oma Youtube’i kanalitel läbi avatud veebipõhiseid tantsutunde ning näitab noorte tantsukunsti. 

ETA Tantsukooli õpetajad viivad 29. ja 30. aprillil kooli Youtube´i kanalil läbi veebipõhiseid live- tantsutunde. Programm #etants pakub pooletunniseid liikumisvõimalusi erinevates stiilides ja erinevate professionaalsete tantsuõpetajate eestvedamisel nii algajatele kui ka edasijõudnutele.

Lisaks live-tundidele võib samast kanalist leida erinevaid treeningvideosid igapäevaseks füüsiliseks tegevuseks. Praeguseks on kogunenud veebipõhiseid tantsutunde juba väga erinevatele tasemetele ja eelistustele ning kaasa saavad teha juba kogenud tantsijad aga ka pere kõige pisemad koos oma vanematega.

“Huvitegevus on oluline pingemaandaja. Praegu, mil igapäev on nii erinev tavapärasest, peab inimestel olema võimalus enesele aega võtta. #etants pakub selleks mõnusat võimalust kodust lahkumata”, võtab ettevõtmise kokku Eesti Tantsuagentuuri kommunikatsioonijuht Maarja Pärn. 

Lisaks avas Koolitants eelmise nädala lõpul Youtube´is kanali “Tants on kunst” ning toob vaatajate ette valiku noorte tantsukunsti. Kuni mai lõpuni on igal nädal võimalik vaadata üht Koolitantsu Kompanii varasematest tantsulavastust. Koolitantsu Kompanii on üle-eestiline noorte tantsukompanii, mis toob kokku andekad tantsijad  erinevatest tantsukoolidest. Koolitantsule iseloomulikult on Koolitantsu Kompanii tantsulavastused erinevates tantsužanrites.

“Meie veebipõhine teatrisaal sai loodud seoses praeguse olukorraga, mil teatrisse pole võimalik minna. Et tantsukunsti viljelevad noored meie ümbert kuhugi ei kaoks, viisime lavastused Youtube’i,” lisas Koolitantsu peakorraldaja Raido Bergstein.

Koolitantsu veebipõhise teatrisaali mängukava: 

  • “Esimene lend” (koreograafid Tuomo Railo, Liisa Laine, Olga Privis, Argo Liik), 2015
  • “Su ärkvelolek on uni” (koreograaf Kaja Lindal), 2016
  • “Minu rada” (koreograaf Eliisa Sirelpuu), 2018
  • “Kitš” (koreograaf Ruslan Stepanov), 2017
  • “Ärka üles” (koreograafid Maarja Pruuli, Kadi Aare), 2019

#etantsu programmi leiab ETA Tantsukooli Youtube’i kanalilt  

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles