TÄNA! Tulekul on aktsioon «Eesti teatri päästmine»

Kultuuritoimetus
Copy
Näitekirjanikud Draama festivalil lühinäidendit kirjutamas, laua taga on Mart Aas, Piret Jaaks ja Urmas Vadi.
Näitekirjanikud Draama festivalil lühinäidendit kirjutamas, laua taga on Mart Aas, Piret Jaaks ja Urmas Vadi. Foto: Gabriela Urm

Reedel toimuvas otseülekandes loevad Eesti teatrid koos ette lühinäidendi «Eesti teatri päästmine». Ülekannet saad vaadata siia klõpsates.

Ühel septembrikuu päeval 2019, kui räägiti veel teatri üleproduktsioonist, kirjutasid neli näitekirjanikku Draama festivalil lühinäidendi düstoopilisest õhtust, kui kõikide teatrite uksed on ootamatult suletud. Sel päeval koguneb Pärnus Endla teatri eest neli inimest, kes otsustavad head kriisi mitte raisku lasta ning Eesti teatri uuesti luua. Alustades ideaalsest näitlejast.

Nüüd, kus teatrid on tõepoolest suletud ja elu pole enam endine, on meil hea võimalus see koosloomises sündinud tekst «Eesti teatri päästmine» koos, aga ülimalt turvaliselt, lugemisteatrina ette kanda.

Aktsiooni «Eesti teatri päästmine» otseülekanne Pärnust, Viljandist, Tartust, Rakverest ja Tallinnast toimub elektron.live platvormi kaudu reedel, 8. mail kell 19. Aktsioon tuleb vaatamisele ainult korra, ilma järelvaatamise võimaluseta.

AKTSIOON: EESTI TEATRI PÄÄSTMINE

  • 8. mai 19 http://elektron.live
  • Näidendi autorid on Piret Jaaks, Urmas Vadi, Mart Aas ja Ott Kilusk
  • Esitavad Tartu Uue Teatri, Endla, Ugala, Rakvere Teatri, Vanemuise, Tallinna Linnateatri, Vene Teatri, Kanuti Gildi SAALi, STLi, VAT Teatri, Piip ja Tuut Teatri ja e⁻lektroni ühendatud jõud
  • Koordinaator Ivar Põllu
Tagasi üles