T, 6.12.2022

Estonian Voices kutsub kõiki sünnipäevale

Kultuuritoimetus
Estonian Voices kutsub kõiki sünnipäevale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Estonian Voices ehk Rasmus Erismaa, Aare Külama, Mikk Dede, Kadri Voorand, Mirjam Dede ja Maria Väli.
Estonian Voices ehk Rasmus Erismaa, Aare Külama, Mikk Dede, Kadri Voorand, Mirjam Dede ja Maria Väli. Foto: Stina Kase

10 aastat tagasi, 9. mail 2010 astus Estonian Voices Estonia kontserdisaalis esmakordselt lavale. Eeloleval laupäeval, taas 9. mail, tähistakse tähtpäeva sel samal laval. Sünnipäevapeost-kontserdist saavad kõik huvilised osa otseülekandena Eesti Kontserdi ja Elisa Stage vahendusel.

«Estonian Voices on sündinud a capella armastuse rüppe ja on esimesest proovist peale kantud elevustundest inimhäälte harmoonilise kooskõla vastu. See tunne pole kuhugi kadunud. Küll aga julgen väita, et need tuhanded koosveedetud tunnid on selle ansambli arengusse andnud märkimisväärse panuse,» meenutab Kadri Voorand, grupi loominguline liider ja enamasti ka vokaalseadete autor.

Eesti üks omanäolisemaid vokaalansambleid Estonian Voices astus esimest korda lavale 9. mail 2010, Estonia kontserdisaalis emadepäeva kontserdil. Toona oli ansamblis viis liiget – Kadri Voorand, Mirjam Dede, Mikk Dede, Ott Kartau ja Ott Kask – ja kõlas lugu «Eriline». Estonian Voices sündis Jazzkaare ning Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 algatusel eriprojekti raames koostöös legendaarse vokaalansambli M-Pacti solisti ja arranžeerija Britt Quentiniga.

10 aasta jooksul on läbitud värvikas ja pikk tee koos mitme suurepärase artistiga, kellega koostöö on viinud rahvusvahelistele lavadele.

Samuti on eksperimenteerimislembene Estonian Voices kasvanud ning toimunud on muudatusi nii koosseisus kui ka repertuaaris. 10 aastat hiljem astub lavale kuus säravat lauljat: Mikk Dede, Rasmus Erismaa, Maria Väli, Mirjam Dede, Aare Külama ja Kadri Voorand.

Eesti viimase aastakümne säravaima vokaalansambli kauaoodatud debüütalbum «Ole hea» pälvis Eesti Muusikaauhindade 2015 aasta parima džässalbumi tiitli. 2016 aastal valiti Estonian Voices parimaks džässansambliks. 2018. aasta sügisel ilmus vokaalkuuiku teine album «Taat läks lolliks», mis pälvis Eesti Muusikaauhindade aasta parima džässalbumi tiitli 2018.

Mitme auhinnaga pärjatud seksteti Estonian Voices muusika hõlmab džässi, klassikalist muusikat ja folki. Repertuaar koosneb originaalloomingust rahvamuusikani, põimides vahele mõned pophitid.

«Aega endale tuleb võtta,» meenutab Kadri Voorandi sõnu Ott Kask, kollektiivi esimese esinemise üks lauljaid. «Kallid Estonian Voicesi liikmed ja vilistlased, palju õnne teile kümnenda juubeli puhul! Olge terved, hoidke oma lähedasi ja kasutage praegust loomingulist puhkust, et otsida muusikas tormi ja tuult, mis vormib eesti muusikailma ka järgmised kümme aastat.»

KONTSERT

Ansambli Estonian Voices juubelikontsert koostöös Eesti Kontserdiga toimub laupäeval, 9. mail kell 20.00 Elisa Stage vahendusel. Lingi leiab siia klõpsates. 

Praegusest olukorrast inspireerituna ilmus 20. aprillil 2020 lugu «Ma ootan Su ära».

Märksõnad
Tagasi üles