P, 2.04.2023

Vox Clamantis annab välja uue plaadi

Kultuuritoimetus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vox Clamantis.
Vox Clamantis. Foto: Vox Clamantis

8. mail ilmub ansambli Vox Clamantis uus plaat «The Suspended Harp of Babel».

Plaadil kõlavad Cyrillus Kreegi (1889-1962) rahvakoraaliseaded ja Taaveti laulud ning omamooodi koloriidi lisab kogu kavale instrumentaaltrio koosseisus Angela ja Marco Ambrosini (nyckelharpa) ning Anna-Liisa Eller (kannel), kes esitab Marco Ambrosini poolt spetsiaalselt selle kava jaoks loodud vahepalasid.

Ansambli kunstilise juhi Jaan-Eik Tulve sõnul kõlab Kreegi muusika oma erilise harmoonia ja sügava vaimuliku tunnetusega kaunilt ning kõnetab jõuliselt ka kaasaegset kuulajat. Koos Marco Ambrosini lõunamaiselt impulsiivsete vahemängudega loob see täiesti ainulaadse kollaaži.

Plaat on salvestatud 2018. aastal Tallinna Issanda Muutmise kirikus legendaarse saksa produtsendi Manfred Eicheri juhtimisel ning selle annab välja plaadifirma ECM Records.

Vox Clamantise ja ECM Recordsi koostöös on valminud plaat «The Suspended Harp of Babel», kus kõlab Cyrillus Kreegi muusika.
Vox Clamantise ja ECM Recordsi koostöös on valminud plaat «The Suspended Harp of Babel», kus kõlab Cyrillus Kreegi muusika. Foto: plaat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles