Eesti film vajab sinu Zaporožetsit!

Vladimir Putin oma 1972. aasta ZAZ-968-ga.

FOTO: Wikipedia

Uue Eesti mängufilmi «Nähtamatu võitlus» tegijad otsivad filmi neljarattalist osatäitjat – autentset Zaporožetsit.

2021. aastal läheb võttesse uus kodumaine täispikk mängufilm «Nähtamatu võitlus». Tegu on hulga auhindu kogunud linateose «November» režissööri Rainer Sarneti uusima filmiga. Sel korral eksperimenteerib režissöör kung fu ja komöödiažanriga. Filmis on keskses rollis peategelase auto, vana kooli sapakas, mida juba võtete jaoks otsitakse. 

Filmi produtsendi Katrin Kissa sõnul on «Nähtamatu võitlus» lugu, mis leiab aset 1970ndate aastate Nõukogude Liidus. Filmi märksõnadeks on kung fu, huumor ja kloostrielu. Tegu on kung fu-komöödiaga, mida stsenarist-režissöör Rainer Sarnet ise kirjeldab kui oodi lihtsale inimesele. Filmi tegevus toimub 1973. aastal õigeusu kloostris, selle keskseks teemaks on taevase ja maise kooseksisteerimine. Loo peategelane on automehaanik, huligaan, kelles tärkab ootamatu soov saada mungaks. 

Kui «Novembris» ühendas Sarnet kristliku mütoloogia paganlikuga, siis uues filmis astub ta sammu edasi, pannes kokku kloostri ja kung fu, huumori ja pühalikkuse, müstitsismi ja popkultuuri, Black Sabbathi ja mungalaulu.

Seoses võtete ettevalmistustega otsitakse tulevase filmi tarbeks filmi peategelasele neljarattalist kaaslast, autentset Zaporožetsit. «Kui kellelgi seisab garaažis ZAZ 966 või ZAZ 968/968A, mis on heas sõidukorras ja millel on originaalsisu või korralikult taastatud sisu, siis anna filmitegijatele kindlasti endast märku,» ütleb Katrin Kissa. «Hetkel on eelistatud punased 966 ja 968 varasemad versioonid n-ö kõrvadega seebikarbid, kuid kindlasti võib pakkuda ka kõiki teisi heas korras sapakaid.»

Lisaks on hilisemate võtete tarvis kindlasti vaja ka teisi sõidukorras nõukogudeaegseid autosid, mida saaks vajadusel filmivõtetel kasutada.

Oma autost anna teada aadressil filmiauto@gmail.com

Tagasi üles
Back