NUKU teater kutsub noori looma uut teatrikeelt (1)

Kultuuritoimetus
Copy
NUKU teater.
NUKU teater. Foto: Sander Ilvest

NUKU teater otsib uusi võimalusi, kuidas siduda teater digi- ja multimeedialahendustega uuel viisil, mis võimaldaks kogeda elavat teatrit ilma saalidesse kokku tulemata. Seetõttu on välja kuulutatud ideekonkurss «Loo uus teatrikeel!».

«Pöörame oma pilgud kõige ärksamate teatrihuviliste poole: konkurss on suunatud igas vanuses kooliõpilastele,» ütles NUKU teatri kunstiline juht Mirko Rajas. «Meid huvitab see, kuidas mõtlevad homse teatri tegijad ja vaatajad, milliseid tehnilisi vahendeid nad kasutavad ja milliste lahendusteni jõuavad.»

Konkursil osaleda soovival noorel tuleb ette valmistada kuni viieminutiline video- või heliklipp, kus on näha või kuulda pakutud uusi vahendeid teatri ja nüüdisaegsete meediumite ühendamiseks. Klipp võib jutustada lugu või avada mõnd olulist teemat, aga ka lihtsalt esitleda uut vormi.

Klipp tuleb saata aadressile ideekonkurss@nuku.ee hiljemalt 8. juuniks. Saabunud klippe tagasisidestavad teatri kunstiline juht Mirko Rajas ja rahvusvahelise visuaalteatrifestivali NuQ Treff juht Leino Rei. Põnevamad klipid riputatakse üles leheküljele nuku.ee/ideekonkurss. Parimad tööd saavad auhinnatud pääsmetega teatri uue hooaja etendustele või 2021. aasta kevadel toimuvale visuaalteatrifestivalile.

Kui idee on olemas, aga pole veel aimu, kuidas seda arendada ja missuguste vahenditega klipiks vormistada, on võimalik küsida nõu NUKU teatri loomingulistelt ja tehnilistelt töötajatelt, kes on valmis värsked ideed ära kuulama ja andma nõu nii sisu kui vormistust puudutavates küsimustes. Nendega saab ühendust võtta aadressil: ideekonkurss@nuku.ee, et leida võimalus idee teostamisel teatriprofessionaalide abi kasutada.

Tagasi üles