Sentsatsiooniline «Matusepäevikud» esilinastub Ameerika Ühendriikides

Kaader Marko Raadi dokumentaalfilmist «Matusepäevikud»

FOTO: Kaader filmist

Liiga kurb ja sobimatult naljakas Marko Raadi «Matusepäevikud» esilinastub Ameerika Ühendriikides. 

Mittesoovitavaid teemasid, nagu hääbumist ja üksindust käsitlev ja häirivaid kujutisi sisaldavat dokumentaalfilmi «Matusepäevikud» näidatakse kaasaegse kunsti filmifestivalil The Fine Arts Film Festival Californias Ameerikas. Festival keskendub peamiselt Ameerika kaasaegse kunsti esindajatele, kuid valitud lugusid kaasatakse festivali programmi kogu maailmast. Festivali on ellu kutsunud Venice Institute of Contemporary Art e. VICA ja see toimub sel aastal kümnendat korda.

Covid-19 viiruse leviku tõkestamiseks tehtud piirangute tõttu toimub filmifestival sel aastal virtuaalselt. Festivalile saab osta pileti ning vaadata festivali ajal kõiki filme kõikjalt üle maailma.

Filmi lühisünopsis:

Surm ja usk, elu ja eksiil. Üksinduse ja surmaga tegelemine on väikekoguduse vaimuliku igapäev. Küpses eas võõrasse kultuuri istutatud hingehoidja on ka ise sageli väga üksi.

«Matusepäevikud» avas 2019. aasta DocPointi filmifestivali, film on valitud DOK.Fest Müncheni programmi, saanud eripreemia Pärnu dokumentaalfilmide festivalil ja pälvinud Eesti Dokumentalistide Gildi auhinna.

Festivalist lähemalt siit: https://www.veniceica.org/

Tagasi üles
Back