Kultuurisoovitused

Tänavune arvamusfestival piirdub seitsme arutelualaga

Arvamusfestival 2019. Paide. Postimehe lava.

FOTO: Tairo Lutter

Seni kavandatud 25 asemel jääb arvamusfestivali programmi seitse aruteluala ning üritus toimub endiselt 14. ja 15. augustil.

Arvamusfestival tuli välja avalike ürituste tingimustele vastava uue formaadiga, seni kavandatud 25 asemel jääb programmi seitse aruteluala ning üritus toimub endiselt 14. ja 15. augustil, seekord Paide vallimäe piirides, teatas ürituse korraldaja.

Seitse ala valis meeskond programmi lähtuvalt päevakohastest teemadest ja festivali juhtmõttest, milleks on sel aastal Eesti põhiseaduse 100. sünnipäeva puhul põhiõigused ja -vabadused.  Arutelude detailid, ajakava ning kultuuriprogrammi kuulutab festival välja juuli alguses.

«Täna teada olevate juhiste järgi võib festivalilt päevas läbi käia tuhat inimest, mistõttu palume juulis kõigil end mõlemale päevale eraldi registreerida. Vaid nii saame tagada korraga turvalisuse ja kindla sissepääsu Paide vallimäele,» ütles festivali eestvedaja Kaspar Tammist.

Piirangute lõdvenedes või karmistudes vaatab festival tingimused üle.

Lisaks tuleb osalejatel järgida kõiki augustis kehtivaid nõudeid, milleks on praeguse seisuga näiteks distantsi hoidmine teistest, käte pesu. Korraldajad tagavad ka kogu alal vajalike vahendite olemasolu ja pindade puhastuse.

Kuigi viimastel aastatel on festivali külastanud päevas 4000 inimese ringis, kinnitab festivaliala pealik Maiko Kesküla, et õhustik kahanemisest ei kannata. «Tuhandest inimesest jagub seitsmele alale ja festivaliklubisse piisavalt ja mõnusalt, isegi kahemeetrist vahet hoides,» ütles ta.

Arvamusfestival toimub kaheksandat korda.

Tagasi üles