E, 4.12.2023

Avatakse Kersti Karu figuuride näitus «Mees ja naine»

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Keraamik Kersti Karu.
Keraamik Kersti Karu. Foto: Erakogu

3. juulil kell 17 avatakse ARSi tarbekunstigalerii mikronäituste sarjas keraamikakunstniku ning kauaaegse ARSi majalise Kersti Karu keraamiliste figuuride väljapanek «Mees ja naine», mis jääb avatuks kuni 29. augustini.

Näitus keskendub kunstniku aktifiguuridele ja annab sellisena ülevaate autori stiliseeritud inimfiguuridest. 2019. aasta lõpus oli Tallinna keskraamatukogus külastajatele avatud Kersti Karu tarbe- ja disainkeraamika ülevaatenäitus «Keraamika maailm», kus oli eksponeeritud valik autori seinataldrikutest, kelladest, vaasidest, kruusidest, kaussidest, aga ka dekoratiivsetest vormidest ja erinevad loomafiguuridest. Nüüd on huvilisetel võimalik tutvuda Kersti Karu inimfiguuridega, mis ei olnud osa «Keraamika maailma» näitusest.

Kersti Karu (sünd. 1946) on keraamikuna tegutsenud üle 45 aasta, ERKI lõpetamise järel 1971. aastal töötas ta kunstikombinaadis ARS tehnoloogi ja hiljem autoritiraaži kunstnikuna, aastast 2003 vabakutselise kunstnikuna.

Mitmed tema stiliseeritud figuurid on saanud väga populaarseks, seda nii ARS kunstikombinaadi ajal kui ka hiljem, tegutsedes vabakutselise autorina. Kersti Karu on viinud kõik oma miniskulptuurid kipsvormidesse ning on neid paljundanud savivalu tehnikas.

Viimastel aastatel on Kersti Karu keraamikat eksponeeritud nii suurematel personaalsetel ülevaatenäitustel – «Tagasivaade. Keraamika suurvormid 1976–2016« (Adamson-Ericu Muuseumi siseõu, 2016), «Figuur ja vorm. Keraamikat aastatest 1976–2016» (Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu galerii, 2017), «Keraamika maailm» (Tallinna keskraamatukogu, 2019) – kui ka väiksematel temaatilistel näitustel nagu «Nii ja naa» (ARS Showroom, 2019–2020).

Näituse «Mees ja naine» avamine toimub paralleelselt näituse «Punane» avamisega ARS kunstilinnakus. Eesti Kunstnike Liidule kuuluv ARS Kunstilinnak on suurim kunstiloomekeskus Eestis, kus täna tegutseb enam kui sada kunstnikku, disainerit ja loovettevõtet.

Näituse info Facebookis: https://www.facebook.com/events/267777827621206

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles