T, 29.11.2022

Pikka aega peidus olnud Picasso taies pandi oksjonile

Hind jääb 10 miljoni juurde
Toimetas Carl-Robert Puhm
Pikka aega peidus olnud Picasso taies pandi oksjonile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
"Magav naine"
"Magav naine" Foto: Londoni Sotheby oksjonimaja

Avalikkuse eest varjus olnud portree Pablo Picasso armukesest ja muusast Marie-Therese Walterist, mida kunstnik hoidis kuni surmani enda käes, on jõudnud esimest korda oksjonile.

1931. aastal tehtud söemaal kujutab ühte 20. sajandi suurima armuafääri peategelast Walterit, kes oli tol hetkel salasuhtes kunstniku endaga.

Teos «Magav naine (Femme endormie)» tuleb müüki 28. juulil ning selle lõpphind jääb hinnanguliselt kuue kuni kümne miljoni euro vahele.

«See on absoluutne kalliskivi ning erakordselt ilus,» kommenteeris Helena Newman, Sotheby impressionistide ja moodsa kunsti osakonna juht. «Ta on rakendanud maalides tehnikat, mis annab teosele uskumatu intiimsuse.»

Walter oli Picasso armuke aastatel 1927 kuni 1936. Nende kooselust sündis ka ühine laps Maya. Nad kohtusid 1927. aastal Pariisis: Picasso nägi noort 17-aastast Walterit läbi Pariisi kaubanduskeskuse Galeries Lafayette akna. «Ma olen kindel, et me teeme koos häid asju. Mina olen Picasso,» ütles kunstnik tüdrukule, kellel polnud aimugi, kes teda kõnetas. 

Marie-Theresa Walterit on maalinud Picasso korduvalt. Teos «Akt, rohelised lehed ja büst» müüdi New Yorgis 2010. aastal üle 100 miljoni dollari eest. Samuti Walterit kujutava «Le Rêve» eest käis miljardär Steven A. Cohen välja koguni 155 miljonit dollarit.

Märksõnad
Tagasi üles