P, 29.01.2023

Fotod ⟩ Argo Aadli sai Palamusel kätte Oskar Lutsu huumoripreemia

Sven Randlaid
, Toimetaja
Argo Aadli sai Palamusel kätte Oskar Lutsu huumoripreemia
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Tallinna Linnateatri näitlejale Argo Aadlile anti täna Palamusel kätte Oskar Lutsu huumoripreemia. Ta on selle auhinna 32. laureaat.

Oskar Lutsu huumoripreemiat annab välja Jõgeva valla asutus Palamuse Kultuur koostöös Jõgeva vallavalitsusega. Laureaadile üle antav summa koguneb suuresti huumorisõprade – üksikisikute ja asutuste-ettevõtete – annetustest, seepärast on preemiasumma igal aastal erinev. Tänavu saadi kokku 4390 eurot.

Jõgeva vallavanem Tiit Lääne andis Argo Aadlile traditsiooniliste kingitustena üle ahjuroobi ja Ahti Seppeti taiese, mis kujutab kolmveerandit õuna. Ahjuroop läks kohe käiku, sest Aadli pidi näitama, kuidas tal Tootsi moodi palvetamine välja tuleb. Vallavanem Tiit Lääne ja Palamuse muuseumi pedagoog Aili Kalavus «lõid» põlvitava Aadli huumoripreemia laureaadiks.

Argo Aadli on rahvast kõige rohkem naerutanud miilitsamees Jüri Kessnerina teleseriaalist «ENSV» ja rahvatantsuhuvilise postiljoni Herbert Vinguna. Aadli ise end siiski eriliseks koomikuks ei pea, möönis vaid, et mingi huumoritunnetus on tal ilmselt olemas, stiilitaju ja maitse ka. Huumoripreemia saamise kohta ütles Aadli, et ta ei tee oma tööd tunnustuse pärast, aga kui tema tegemisi on märgatud ja need kellelegi korda lähevad, on tal hea meel.

Märksõnad
Tagasi üles