Kultuurisoovitused

Suurbritannia toetab kultuuri ligi 2 miljardi naelaga

Suletud Londoni West Endi teater

FOTO: Keith Mayhew

Suurbritannia investeerib kultuuri ligi 1,57 miljardit naela ning loodab sellega lubada kultuurisündmused välitingimustes ja sotsiaalselt distantseeritud etendused. Sellega püüab Suurbritannia aidata koroonaviiruse poolt tugevalt kannatada saanud kõrgkultuuri sektorit, eelkõige teatreid, oopereid ja balletiteatreid.

Teatrid on alates märtsist, kui kehtestati täielik eriolukord, olnud ilma publikuta. Populaarsed nii turistide kui ka kohalike seas, püütakse nüüd jätkuvalt suletud suurte eelarvetega Londoni teatreid, aga ka maakohtade väiketeatrid üle riigi viia välitingimustesse ning hiljem distantseeritult siseruumidesse tagasi. 

Royal Albert Hall, kus toimuvad sellised üritused nagu BBC Promina tuntud klassikalise muusika kontsertide sari, mis vältab 8 nädalat, hoiatas eelmise kuu lõpus, et 2021. aasta alguses peavad nad sissetuleku puudumise tõttu ilmselt uksed sulgema. Kuid kultuurisektorile antud abi, mis hõlmab toetusi ja piletite tagastamiseks mõeldud raha, aitavad neil veel vee peal püsida.

Inglismaa, mis muidu rakendab ikka veel rangeid meetmeid viiruse leviku kontrolli all hoidmiseks, astus laupäeval esimesed sammud normaalse elu taastamise poole, kui pubid, restoranid ja juuksurid taasavati. Lisaks vähendati kohustusliku vahemaa hoidmise nõuet kahelt meetrilt ühele meetrile. 

Tagasi üles