Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul on Rakvere linnal heameel teatada, et oma poolehoidu on väljendanud ka armastatud dirigent Kristjan Järvi, kes on nõustunud saama Arvo Pärdi muusikamaja hea tahte saadikuks, olles valmis levitama head sõna nii siin kui sealpool piiri. «Rakvere linn on vapustav ja muusikamaja peab seal olema! Kunagi Vabaduse kirikuks ehitatud Pauluse kirik väärib kandma riiklikult tähtsa kultuuriobjekti nime Arvo Pärdi muusikamajana ning on väga sobilik aeg teha neid otsuseid maestro 85. juubeliaastal,» sõnas Kristjan Järvi.
Rakvere linnapea Triin Varek lausus, et Kristjan Järvi toetus on linnale ülioluline. «Me rõõmustame südamest soovi üle olla Rakvere linnale toeks Arvo Pärdi nimelise muusikamaja projekti laiemale üldsusele tutvustamisel,» lausus ta. «Usun, et sellest kujuneb väga positiivne, pikaajaline ja viljakas koostöö. Suur au, et mainekas dirigent võtab südameasjaks aidata maestro muusikamaja valmimisele kaasa,» sõnas Varek.
Arvo Pärdi muusikamaja kiiremasse valmimisse saavad panustada kõik soovijad. 14. juulil kell 15 toimus Rakvere linnavalitsuse valges saalis projekti tutvustus ja pidulik annetuskonto avamine, kuhu saavad annetusi teha nii füüsilised kui juriidilised isikud. Annetuskonto eesmärk on koguda vajalik lisarahastus ehituse alustamiseks. Annetatud raha kasutatakse sihtotstarbeliselt ainult Arvo Pärdi muusikamaja ehitamiseks.
Konto nimetus: Arvo Pärdi nimeline kontserdimaja
Konto omanik: RAKVERE LINNAVALITSUS