N, 8.06.2023

Tänasest toimuvad Katariina kirikus kostümeeritud ooperikontserdid

Kultuuritoimetus
Facebook Twitter
Comments
Kristel Pärtna
Kristel Pärtna Foto: Ain Liiva / Virumaa Teataja

Ooperimuusika kõlab Tallinna vanalinna Püha Katariina kirikus (Vene tn 14a) ehedalt ja kordumatult kaheteistkümnel suveõhtul. Kontsert-etendused toimuvad 16., 17., 18., 23., 24., 25. juulil ja 7., 8., 14., 15., 27., 28. augustil algusega kell 20.00. Uued ja vanad tuttavad nii muusika kui esinejate rivis. Suveooperit korraldab Muusikute fond PLMF, kunstnik Riina Vanhanen ning produtsendid Pille Lill ja Alar Haak.

«Vaatamata ülemaailmsele situatsioonile on Eesti ooperilauljad pakkumas publikule rõõmu imelises Katariina kirikus,» ütles Pille Lill. «Ooperisõbrad saavad osa kostümeeritud kontsert-etendustest, kus kõlamas tuntud aariad ja ansamblid maailmakuulsatest ooperitest.» 

Esietendused toimuvad 16. ja 17. juulil kell 20.00, kus laulavad Marion Melnik (sopran), Annaliisa Pillak (mezzosopran) ja Aleksander Arder (tenor/bariton), klaveril saadab Tiina Kärblane. Kavas on ooperimuusika sellistelt heliloojatelt nagu Mozart, Bellini, Offenbach, Delibes, Gershwin jt.

18. juulil kell 20.00 astuvad publiku ette Kristina Vähi (sopran), Kadi Jürgens (mezzosopran) ja Mehis Tiits (tenor, RO Estonia), klaveril Ralf Taal. Kavas Verdi, Donizetti, Offenbach jt

Suveooperi järgnevatel etendustel on laval lisaks Kristel Pärtna (RO Estonia), Olga Zaitseva, Martin Karu, Aare Saal (RO Estonia) ja Tõnis Sarap ning kontsertmeistrid Piia Paemurru ja Riina Pikani. Tund enne ja pärast kontserti on avatud kohvik.

Piletid hinnaga 15/18€ on saadaval Piletilevist.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles