Kondase Keskuses avatakse Kairo näitus «Maasikamaania ravi»

Pilt Kairo näituselt «Maasikamaania ravi». FOTO: Repro

Neljapäeval, 23. juulil, kell 17 avatakse Viljandis Kondase Keskuses Tartu tänavakunstnik Kairo näitus «Maasikamaania ravi», mis jääb avatuks kuni 28. oktoobrini.

Mitte kunagi varem pole maasikad Eestis nii palju kõneainet pakkunud kui sellel aastal. Ažiotaaž maasikate ümber on saavutanud peaaegu maniakaalsed mõõtmed. Kahju, sest häid maasikaid ja häid maasikanoppijaid ei ole kunagi liiga palju.

Tartu tänavakunstnik Kairo on Paul Kondase loomingut, iseäranis «Maasikasööjate» maali seostanud kõigega, mis tema silmis on naivismi juures õige ja hea. 2011. aastal maalis ta «Maasikasööjatest» Tartu Vabaduse silla alla lihtsustatud versiooni, toona veel Sorro nime all. Üheksa aastaga on Kairo sillaalune teos saanud hulga lisandusi; noorpaarid on (maasika)ahvatlusele järele andunud, elanud täiel rinnal, nendega on liitunud palju uusi sõpru ja vaenlasi, õhus on vängeid sõnu ja pehmeid narkootikume.

Ajaga arenes kunstnik Kairole maasikast sümbol, mis mõjus ta meeltele kui maalikunsti sireenihüüd. Antud näituse jaoks töid luues puhkes kunstniku organismis kauakantud haigustekitaja rikkalikult õitsele, mille haripunkt on praegune maasikamaania. Sajad maalitud maasikad rändavad kunstiajaloost tuttavatest teostest teostele, kohtavad oma teel naivismi toetajaid ja vaenlasi, õhus on pingeid ja vabanemise lootust. Vaatajale avaneb pilt sellest, mis juhtub, kui järgneda sireenide kutsele.

Aga ravi ja paranemine? Näituse ettevalmistuse ajal on saanud selgeks, et ravi on individuaalne ja eksperimentaalne, väga võimalik, et elukestev.

Tagasi üles
Back