Fototänav pühitseb Fotomuuseumi sünnipäeva

"Kristi", märgkolloodiummenetlusel fotoportree klaasnegatiivilt.

FOTO: Ag47

Neljapäeval, 6. augustil 2020 tähistab Fotomuuseum 40. sünnipäeva. Sel puhul on kell 11.00–16.00 Tallinna raekoja taga avatud Fototänav, mille alternatiivfotograafia võimalusi tutvustavatesse töötubadesse on oodatud kaasa lööma kõik fotohuvilised.

Ligiastujaid kostitatakse põnevate võimalustega fotograafia analoogmeetodite ja eritehnikate vallas. Toimub pin-hole-fotograafia töötuba, kus tõestatakse, et pilti saab teha ka tavalise plekist kohvipurgiga. Väiksemad fotohuvilised saavad valguse ja fotokeemia abil jäädvustada fotopaberile oma fotograafilise käpajälje. Lisaks on kõigil võimalus osaleda ajastutruul fotosessioonil. Tartust külla saabuvad Ag47 piltnikud fotografeerivad soovijaid plaatkaameraga, luues ajaloohõngulise portree ja kasutades selle valmistamiseks märgkolloodiummenetlust. 

Fotomuuseum tegeleb Eesti fotograafia ajalooga, kogub ja uurib ning tutvustab avalikkusele meie rikkalikku fotopärandit. Samas ei minda mööda nüüdisfotograafiast, vaid pakutakse mitmekesiste näitustega kokkupuutepunkti ka tänapäeva fotokultuuriga. Kaasneva haridusprogrammiga algatatakse üha eripärasemaid projekte. 

Fototänava sündmuse kava ja piletiinfo Fotomuuseumi kodulehelt.

Tagasi üles
Back