E, 25.09.2023

Andrus Kivirähk esitleb uut raamatut

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Andrus Kivirähk.
Andrus Kivirähk. Foto: Eero Vabamägi

Täna jõuab poelettidele Andrus Kivirähki uus romaan «Puulased ja tohtlased», mille on kirjastanud EKSA. Raamatu esitlus toimub 12. augustil Viru Keskuse Rahva Raamatus. Tegemist on nii-öelda juubeliraamatuga, mille autor kingib armsatele lugejatele oma 50 aasta juubeli puhul.

Esitlus on samal ajal ka justkui Andrus Kivirähki väike eelsünnipäevapidu. Ülikoolisõbra Mart Soidroga vesteldakse möödunud aastatest, laulvast revolutsioonist ja Balti ketist, sest sellest kõigest on juttu raamatus «Puulased ja tohtlased».

Andrus Kivirähk, «Puulased ja tohtlased».
Andrus Kivirähk, «Puulased ja tohtlased». Foto: Raamat

Eesti menukaima autori uut teost aitab tutvustada järgnev lõik: «Ja siis ma nägingi neid esimest korda. Terve leiliruum oli neid täis. Linalakad tüdrukud, patsid õlgadeni. Laiaõlgsed poisid, juuksed korralikult seitlisse kammitud. Kõigil rahvariided seljas, nagu läheksid nad laulupeole. Nad tulid üksteise järel leiliruumist välja ja rivistusid seina äärde, justkui valmistuksid ühispildiks. «Kes need on?» küsisin ma jahmunult. «Puulased ja tohtlased,» lausus Kallela vaikselt. «Nad aitavad meid.»»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles