Tulevane Arvo Pärdi muusikamaja saab nädalaks valgusinstallatsiooni

Arvo Pärdi muusikamaja Rakveres.

FOTO: Stuudio KAH OÜ

Teisipäeval, 25. augustil algusega kell 22 avatakse tulevase Arvo Pärdi nimelise muusikamaja (tänase Rakvere Pauluse kiriku (Võimla tn 1)) valgusinstallatsioon, mida saab vaadelda kuni 1. septembrini.

Maailmakuulus helilooja Arvo Pärt veetis Rakveres oma lapse- ja nooruspõlve ning just siin algasid tema muusikaõpingud. 2020. aasta on Rakvere linna aukodaniku Arvo Pärdi juubeliaasta. Maestrol täitub 11. septembril 85. eluaastat.

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul juhatab Arvo Pärdi muusikamaja valgusinstallatsioon sisse maestro  juubelihooaja ja tähistab ühtlasi Rakvere linna taotluse esitamist Riigikogu kultuurikomisjonile toetada muusikamaja ehitamist Kultuurkapitali vahenditest.

Sümbolite arhitekt Alar Kotli  projekteeris 1935. aastal Pauluse kogudusele Eesti vabaduse kirikuna hoone, mille Rakvere linn soovib maestro austuseks rekonstrueerida ja osaliselt renoveerida.

«Arvo Pärdi muusikamaja on saanud südameasjaks paljudele nii Eestis kui ka välismaal. Läbi erinevate aastate on kõik linnavõimud teinud tööd selle nimel, et see unistus teostuks. Arvo Pärdi muusikamaja valmimine on Rakvere linna lähiaastate prioriteet,» lausus Varek.

 Linnapea sõnul on Rakvere jaoks tegemist ambitsioonika projektiga ja linna eelarve vahendeid arvestades otsib Rakvere linnavalitsus muusikamaja ehitamiseks aktiivselt lisarahastust. Juulis avatud sihtotstarbelisele annetuskontole saavad füüsilised ja juriidilised isikud teha annetusi Arvo Pärdi muusikamaja ehitamiseks. Annetuskonto eesmärk on koguda vajalik lisarahastus ehituse alustamiseks.

«Kogukonna toetus on meile väga oluline. Iga väike panus on suure väärtusega ja oleme selle eest tänulikud!» sõnas Triin Varek.

  • Konto nimetus: Arvo Pärdi nimeline muusikamaja
  • Konto number: EE881010220286763229

Valgusinstallatsiooni avamisele tulles palutakse jälgida hajutatuse põhimõtet ning hoida distantsi.

Tagasi üles
Back