Edvin ja Lembe Hiedeli nimeline toimetajaauhind ootab taas kandidaate

Asta Põldmäe – Edvin ja Lembe Hiedeli nimelisele toimetajaauhinna mullune laureaat.

FOTO: Toomas Huik

Kõik on kutsutud esitama kandidaate Edvin ja Lembe Hiedeli nimelisele toimetajaauhinnale, et tõsta esile häid keeletoimetajaid. Auhind on loodud eesmärgiga juhtida tähelepanu keeletoimetaja olulisele panusele ilukirjandusliku või filosoofilise teksti keelelisel ja sisulisel õnnestumisel ning tõsta esile teenekaid toimetajaid. Auhind eraldatakse pikaajalise, viljaka ja tähelepanuväärse toimetamistöö eest.

Kandidaate võivad esitada kõik keele ja kirjandusega seotud organisatsioonid, äriühingud ja eraisikud. Kandidaate saab esitada kuni 1. septembrini aadressil ekl@ekl.ee. Esitada tuleb vabas vormis tutvustus kandidaadi erialasest tegevusest ja auhinnale kandideerimise põhjendus, soovitav on lisada nimekiri olulisematest toimetamistöödest. Laureaat kuulutatakse välja rahvusvahelisel keeltepäeval 26. septembril ja auhind antakse üle rahvusvahelisel tõlkijate päeval 30. septembril.

Auhinna saaja otsustab žürii, mille paneb kokku Eesti Kirjanike Liit ja Eesti Keeletoimetajate Liit. Eesti Kultuurkapitali toetatava auhinna suurus on 2000 eurot.

Edvin ja Lembe Hiedeli nimeline toimetajaauhind anti esimest korda üle 2015. aastal, siis pälvis selle Maiga Varik. 2016. aastal oli laureaat Triin Kaalep, 2017. aastal Anu Saluäär, 2018. aastal Linda Targo ja 2019. aastal Asta Põldmäe.

Lähem teave:

Triinu Tamm, Eesti Kirjanike Liit, triinutammtriinu@gmail.com, 5347 6994

Riina Kasser, Eesti Keeletoimetajate Liit, riina.kasser@gmail.com, 5647 8150

Tagasi üles
Back