Dokumentalistide gildi kolleegipreemia pälvis Marta Pulk

Marta Pulk

FOTO: jaan tootsen

Tänavu kaheksandat korda peetud Eesti Dokumentalistide Gildi suvekoolis anti üle kolleegipreemia Doki Kild, mille pälvis režissöör Marta Pulk filmi eest «Aasta täis draamat».

Lähtekohaks Kinoteatri algatus – kaardistada, mis juhtub teatrivõõra inimesega pärast seda, kui ta aasta jooksul kõik Eesti uuslavastused ära vaatab – noppis Marta Pulk üles kaasahaarava loo noore tüdruku eneseotsingutest. Seni igasuguse teatrikogemuseta 21-aastane Alissija-Elisabet, kes varem kaalus, kas minna tööle Maximasse või Euroopasse vabatahtlikuks, otsustas pärast filmi valmimist teatrikooli astuda.

Lisaks dokumentalistide gildile on seda kahe erilise naise, filmitegijast Marta ning peategelasest Alissija-Elisabeti dialoogi premeerinud Eesti Kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapital. Samuti pälvis lugu Eesti Filmiajakirjanike Ühingu aasta filmi auhinna nominatsiooni ja on nomineeritud neljas kategoorias Eesti filmi- ja teleauhindadele. 

27.–29. augustini Koolimäe loomemajas peetud dokumentalistide gildi suvekooli keskmeks oli «teine» pilk. Dokumentaalfilmide «Palju õnne!» (2004) ja «Macbeth» (1999) loojate Urmas E. Liivi, Arbo Tammiksaare ja Andres Maimikuga oli arutelu all ajas muutunud autoripilk; režissöör Vladimir Loginovi ja tema teoste kaudu aga siinse vene diasporaa vaade. Filmiduo Hõbe Ilus ja Mihkel Oksmann jagasid oma teise pilgu kogemist aasta jagu New Yorgis tegutsetu baasilt. Suvekoolis olid lektoritena külas ka psühholoog ja jooksukultuuri edendaja Kristjan Puusild ning psühhoterapeut ja superviisor Karin London.

Tagasi üles
Back