R, 9.06.2023

Lukas: ehituspärandi korrastamine elavdab nii ehitusturgu kui ka turismi

Meinhard Pulk
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Foto: Kaader saatest

Kultuuriminister Tõnis Lukas kohtus mälestiste omanike esindusorganisatsioonidega. Kõne alla võeti riigieelarve ja Euroopa Liidu vahendite kasutamise võimalused arhitektuurilise kultuuripärandi toetamiseks ning võimalike alternatiivsete toetusmeetmete väljatöötamine.

«Peame väga oluliseks eelarve suurendamist. Nii taaskäivitusfond kui ka Euroopa Liidu uue finantsperioodi vahendid võivad siin olla allikateks. Loomulikult taotleme ehituspärandile lisaraha ka riigieelarvest. Taotleme, et muinsuskaitse toetused oleksid osa majandust elavdavatest investeeringutoetustest, sest kultuuripärandi toetamine elavdab otseselt nii ehitustegevust kui ka turismi, seega majandust,» ütles kultuuriminister Tõnis Lukas pressiteate vahendusel.

«Soovime et riik oleks mälestiste omanikele partner. Ei tohi unustada et riigi panus arhitektuursesse pärandisse tulevad maksude ja töökohtade kaudu üsna kiirelt ja mitmekordselt tagasi. Praeguseni on kahjuks ehituspärandi remondivõlg summaarselt vaid suurenenud. Korrastatud ja kasutuses olev arhitektuuripärand ühtlustab samaaegselt regionaalset arengut ja tagab elu jätkusuutlikkuse maapiirkondades. Omanikud loodavad Kultuuriministeeriumi töö tulemuslikkusele lähiperioodil toetusmeetmete mahtude suurendamisel,» ütles Andrei Dvorjaninov Eesti Mõisate Ühendusest. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles