Veebis etendub Jarmo Reha Eesti Teatrile pühendatud aktsioon

Jarmo Reha Eesti Teatrile pühendatud ühekordne performance «Alustagem matustega». FOTO: Elektron

7. septembril etendub elektron.live online keskkonnas Jarmo Reha Eesti Teatrile pühendatud ühekordne performance «Alustagem matustega», mis on pühendatud Eesti Teatrile.

Oleme saanud lugeda rõõmsaid sõnavõtte soovimaks õnne taaskordsele teatrihooaja avamisele. «Alustagem matustega» keskendub oma olemuses millegi lõpetamisele.

Loomingulise platvormi eˉlektron eesmärgiks on arendada Eesti voogteatrit ning Jarmo Reha aktsioon, mis on läkitatud Eesti Teatrile, pöördub teadlikult võimaluse poole kõnetada kõiki teatrivaatajaid oma kodudes või pargipingil, et kohale tuua vaid sõnum.

Jarmo Reha on vabakutseline lavastaja, näitleja ja etenduskunstnik, kes ennist kuulus ka Teater NO99 truppi. Vabakutselisena on Reha alustanud pikemaaegset koostööd Belgias resideeruva lavastajaga Armel Roussel – nende ühisest koostööst on sündinud rahvusvaheline lavastus "Elagu elu, mis põletab rinda"(2019) ning tulemas on ka «Ether/After» (2021) ja «Walzc» (2022), kus Reha lööb kaasa kaaslavastaja ja näitlejana.

Reha esimene lavastajatöö oli «Oomen» (2018), mis pälvis koostöös dramaturgide Aare Pilve ja Laur Kaunissaarega Eesti Teatri Aasta Auhinna «uue dramaturgia» eest. Tema teine lavastajatöö «WhiteWash» esietendus 2020. aasta juulis festivalil Baltoscandal, milles ta astus üles ka etendajana. «WhiteWash’i» videoversioon esietendus sama aasta kevadel Berliini teatri Volksbühne rahvusvahelisel festivalil PostWest.

Etendajad: Jarmo Reha, Jaanus Reha, Tõnis Holmberg

Epistlit peab: Isand Kiwa

Ülekanne: elektron.live

Video ja valgus: Sasha Mirson

Produtsent: Eneli Järs

Peasponsor: Kiviraidur OÜ

Tagasi üles
Back