Arvo Pärt väisas Jaani kirikus proovi

Kultuuritoimetus
Copy

Laupäeval toimus Tallinnas Jaani kirikus Nargenfestivali korraldatava Pärdi päevade kontsert «Summa». Proovi külastas ka helilooja Arvo Pärt. Fotodele on jäädvustatud hetked proovist ja kontserdist.

Saksofonide kroonimata kuningaks tituleeritud ansambel Raschèr Saxophone Quartet ja kammerkoor Collegium Musicale kutsusid kuulama Arvo Pärdi muusikat uutes seadetes. Saksofonikvarteti ja koori sümbioosis kõlasid mitmed teosed unikaalsel viisil. Arvo Pärdi loomingut on ansambel varemgi arranžeerinud, esitanud ja plaadistanud. Eelmisel aastal 50. sünnipäeva tähistanud Raschèr Saxophone Quartet on aegade jooksul inspireerinud üle 350 helilooja, kes on kirjutanud ja pühendanud teoseid sellele esmaklassilisele kooslusele.

Nimilugu «Summa» kõlab kontserdil nii saksofonikvarteti kui koori esituses.

05.09

Tallinna Jaani kirik, kell 19

PÄRDI PÄEVAD TALLINNAS 2020: SUMMA

Kammerkoor Collegium Musicale
Raschèr Saxophone Quartet
Dirigent Endrik Üksvärav

Arvo Pärt

- Cantate Domino canticum novum
- Summa
- Veni creator
- I Am the True Vine
- Summa
- Virgencita
- Vater unser
- Ja ma kuulsin hääle ...
- Da pacem Domine

Johann Sebastian Bach
- Canzona, BWV 588
- Contrapunctus 1 ja 4 tsüklist „Fuugakunst“, BWV 1080

PÄRDI PÄEVAD 2020

Arvo Pärt 85

Arvo Pärdi 85. sünnipäeva tähistab Nargenfestival mitme teose uusversiooniga nii helilooja enda kui teiste seades, mis pole varem Eestis kõlanud. Avakontserdil saab kuulda tintinnabuli-stiili sünni algusaegadest pärit teose «Kui Bach oleks mesilasi pidanud …» uut redaktsiooni Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri esituses, arranžeerija Tõnis Kõrvits on andnud kammerlikuma kõla algselt koorile ja sümfooniaorkestrile loodud teosele «Cecilia, vergine romana» ning uusi seadeid toob Eestisse Saksamaal tegutsev ning mullu oma 50. tegutsemisaastat tähistanud Raschèr Saxophone Quartet. Pärdi muusika põnevaid kõrvutusi Benjamin Britteni loominguga toob festivali kunstiline juht Tõnu Kaljuste koos Tallinna Kammerorkestri ning Inglise päritolu viiulisolistide Hugo Ticciati ja Priya Mitchelliga, samuti Tõnu Kõrvitsa uusima loominguga koos Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestriga. Pärdi ja Kreegi kooriloomingu põimumisi näitab Jaan-Eik Tulve koos ansambliga Vox Clamantis. Juubelihooaja lõpetab traditsiooniline sünnipäevakontsert Arvo Pärdi loomingust sopranisolisti, kahe oreli, kahe koori ja orkestriga

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles