EKKMis avatakse uus põnev näitus

Kultuuritoimetus
Copy
Eduardo Navarro, «Kaheksa minutit», 2020, slaidiprojektsioon
Eduardo Navarro, «Kaheksa minutit», 2020, slaidiprojektsioon Foto: EKKM

EKKMi uus rahvusvaheline grupinäitus «Tiiger ruumis» käsitleb energia mitmekülgset ja sageli küllastunud mõistet. Näitus läheneb ülemäärase energia küsimusele mitme nurga alt alates energia ületootmisest kuni utopistliku kogukonnaloomiseni.

«Tiiger ruumis» mõtestab meid ees ootavat üleminekut fossiilkütusesõltuvuselt teistsugustele energiaallikatele. See üleminek, millega paratamatult kaasnevad olulised muutused meie igapäevaelus, õnnestub ainult siis, kui toimub kognitiivne nihe selles, kuidas me energiat mõistame, sest mitte kõiki energia vorme ei ole võimalik enda kasuks tööle panna.

Näitusel eksponeeritud kunstiteostes, mille seas on nii varasemaid kui ka just selle näituse jaoks valminud töid, saavad kokku ning võimenduvad mitmesugused energiaküllased näited, teemad ja kriitilised mõtted. Teosed kas rõhutavad seda, kuidas ülemäärast energiat käsitleda või raisata, või võtavad vaadelda ja laiendada energiaga seotud ülemäärasuse juhtumeid.

Näitus avatud laupäevast, 12. septembrist alates kell 12:00.

Kunstnikud: Julian Charrière, Iggy Malmborg, Eduardo Navarro, Jaakko Pallasvuo, Jeremy Shaw, Karl Sjölund, Martta Tuomaala, Ana Vaz, Kristina Õllek

Kuraatorid: Marten Esko, Vanina Saracino ja Lea Vene

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles