Elektron.live alustab uue voogteatri programmiga

Alissija-Elisabet Jevtjukova.

FOTO: Konstantin Sednev

Alates septembrist kuni 2020. aasta lõpuni toimub ühe korra iga kuu, algusega 19 elektron.live platvormil etenduskunstide programm «Commissioned Works», mis on tellimustöö etenduskunstnikele, et põhjalikumalt katsetada ja kujundada uut meediasuunda – voogteatrit, mille eestkõnelejaks Eestis on eˉlektron. Seega tulevad ettekandmisele teosed, mis on spetsiaalselt loodud või kohandatud elektron.live’i platvormile.

Voogteatri esitamiseks elektron.live platvormi on lisaks uuenduslikkusele oluliseks komponendiks kunstnike vajadustega arvestav ja läbi tehnoloogia tekkiv energiavahetuslik sünergia. Just seepärast valis ka Universal Music Group selle platvormi kevadel 2020 kolme parima uue tehnoloogilise meediaplatvormi hulka.

«Elame uues maailmas, seega tuleb kasutada uusi meediume. Üks neist on kindlasti ka voogteater, maailmas on see juba tuntust kogunud, kuid Eestis vajab veel harjumist ja tutvustamist,» ütles Viljandi Kultuuriakadeemia Etenduskunstide osakonna juhataja Taavet Jansen.

Programmi kõik esitused algavad elektron.live’is kell 19. Sel neljapäeval, 24. septembril on kavas Alissija-Elisabet Jevtjukova «O-tsing», milles teevad kaasa Maria Valk ja Frida-Jantson Köstner.

Esmaettekandele tuleva lavastuse kohta ütleb Alissija-Elisabet Jevtjukova: «Lavastus räägib inimolemise ebamäärastest vajadustest ja kahtlusest, kas elu mõtet peaks kirglikult taga ajama. Mingis osas on see nalja tegemine elu mõtte otsingute üle, kuid samas siiski ka sisenemine olemise mõtestamisse.»

Lavastuse süžee põhineb Mehis Heinsaare raamatul «Härra Pauli kroonikad» ja selle raamatu lugemist saatnud juhtumitel.

Programm on täiendamisel, rohkem infot: https://elektron.art/commissioned-works/

Tagasi üles
Back