Hobusepea galeriis avatakse Angela Soopi näitus

Kultuuritoimetus
Copy
Pilt Angela Soopi isiknäituselt «Sõda ja Rahu I».
Pilt Angela Soopi isiknäituselt «Sõda ja Rahu I». Foto: Repro

Neljapäevast, 24. septembrist on Hobusepea galeriis avatud Angela Soopi isiknäitus «Sõda ja Rahu I», mis jääb avatuks 12. oktoobrini.

Angela Soop: «Näitus on esimene neljaosalisest tsüklist, mis tekib ja muutub vastavalt ümbritsevale ja sisemisele olukorrale. See, mis tähendusi kannavad sõnad «sõda» ja «rahu», on tõlgendamise küsimus ning oleneb kontekstist. Näitust ette valmistades ei osanud ma näha seda, mis praegu toimub. Mõisted on muutunud reljeefsemaks, aga samas on justkui valgust vähemaks keeratud. Piirid hägustuvad, mahud kattuvad ja teisenevad. Näitus põhineb seisundi tabamisel ja erinevate mõjutajate vaatlemisel. Ühe puhul on valdav olek ja teise puhul tegevus. Tugevad kontrastid ja pehmed valgused, teravad nurgad ja ümarad peegeldused, suured sõnad või vaikus – kokkupuude tekib igal juhul. Liikudes eneses ja lahendades konfliktipiirkondi, on võimalik võita samm-sammult maad juurde selleks, et ellu jääda. Näitus ei ole seisukohavõtt, see on võimalus olemiseks.»

Angela Soop (Kaili-Angela Konno) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali erialal 1999. aastal ja 2018. aastal magistrikraadiga kunstihariduses. Näitustel esineb alates 1997. aastast. Ta õpetab Kose Kunstikoolis maali, joonistamist ja kompositsiooni ning on Kohila Mõisakooli kunstiõpetaja. Lisaks õpetamisele tegutseb ta mitmes valdkonnas: joonistus, maal, foto, kohaspetsiifiline installatsioon ning näituste ja telestuudiote kujundus.

Eesti Rahvusringhäälingus on ta loonud kujundusi saadetele «Aktuaalne kaamera», «Välisilm», «Terevisioon», «Plekktrumm» jne. Teda on kahel korral tunnustatud ERRi parima kunstniku preemiaga. 2015. aastal leidis äramärkimist tema töö Tallinna 5. rahvusvahelisel joonistustrienaalil «Must ja Valge». Loomingus peamiselt maalikunsti- ja joonistusvahendeid kasutav kunstnik on aastaid taaskasutanud ja mõtestanud erinevaid materjale nagu roostetanud metallplaadid, vanutatud puit ja vineertahvlid, kangad ja kodutekstiil.

Märksõnad

Tagasi üles