K, 27.09.2023

Herald avaldas uue albumi nimiloo video

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Heavy-metal-ansambel Herald.
Heavy-metal-ansambel Herald. Foto: Kuuno Kuusik

Eesti hevibänd Herald avaldas video peatselt ilmuva albumi «Kurat» nimiloost. Herald esitleb uut albumit 2. oktoobril Tallinnas Kinomajas ja 3. oktoobril Tartus Rock & Roll Heavenis.

Eesti «vana korra» metallimaastikul on Herald pikemaealine tegija ning antud stiilis ennast kindlalt kehtestanud. Bänd alustas juba aastal 2000, seega peab sel aastal oma kahekümnendat tegutsemisjuubelit.

Heraldi esimene avalik etteaste toimus 2001. aasta augustis. Tollal oli bändi lauljaks Mart Kalvet, kes praegusel ajal on ansambli Taak eestvedajaks. Kui vahepeal pidas Herald pikemat puhkust, siis uue vokalisti Sven «Aksel» Varkeli tulekuga aastal 2009 võeti tuurid jälle korralikult üles.

Albumite koha pealt on Heraldil väljakujunenud huvitav tsükkel – seni on neid ilmutatud iga viie aasta tagant. Kõlava nimega esikalbum «Heavy Metal Wakes The Beast» avaldati aastal 2005 ning «Gaia» 2010. Nendest kahest vahest veelgi bravuursem «Masin» nägi päevavalgust aastal 2015 ja sai kohe ka kenasti tunnustatud. Nimelt võitis «Masin» Eesti Muusikaauhindade galal «Aasta Metalalbum 2015» väärika tiitli.

Ülivärske neljanda albumiga «Kurat» jätkab Herald kindlakäeliselt klassikalise hevimetalli radadel. Muusikaliselt võib Heraldil leida sarnaseid jooni Iron Maideniga, täheldada kokkupuutepunkte Saksa power-metaliga, lauljat on sageli võrreldud legendaarse Gunnar Grapsiga!

Kõik lood siin on eestikeelsed, uuendustest niipalju, et efektina kasutatakse päris sireeni ja plaadil kõlab muidu ainult analooginstrumente kasutava bändi ajaloos esimest korda ka süntesaator. Kokku on albumil kümme lugu ja kestust nelikümmend minutit. Plaat on saadaval CD-na ning mõne aja pärast ka vinüüli formaadis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles