T, 30.05.2023

Lossimuusika alustab uut hooaega

Kultuuritoimetus
Facebook Twitter
Comments
Dalia Dedinskaite.
Dalia Dedinskaite. Foto: promo

Alates 2014. aastast täidab Kadrioru lossi pühapäevi kammermuusika. Mittetulundusühing Loovüksus korraldab koostöös Eesti Kunstimuuseumiga regulaarset kontserdisarja «Lossimuusika». Muusikaloo väärtteoseid esitavad säravad solistid nii Eestist kui maailmast, repertuaar ulatub vanamuusikast kõige värskemate uudisteosteni.

Käesolev «Lossimuusika» kontserdihooaeg algab pühapäeval, 27. septembril, kui lavale astuvad tänapäeva Leedu muusikataeva säravad tähed viiuldaja Dalia Dedinskaite ja tšellist Gleb Pyšniak ning koos nendega tunnustatud Eesti pianist Ralf Taal. Kontserdid jätkuvad kuni kevadeni, pakkudes klassikute J. S. Bachi, G. F. Händeli, L. Beethoveni, F. Schuberti, P. Tšaikovski jt kõrval ka vähemtuntud komponistide loomingut. Lisaks Leedu muusikutele kinnitavad Balti riikide koostöö tähtsust ka Läti artistid, värvi lisavad väliskülalised Tšehhist, Saksamaalt, Brasiiliast, Kreekast, Prantsusmaalt ja Jaapanist.   

Lossimuusika piletid on saadaval Piletilevi müügipunktides ja Kadrioru kunstimuuseumi kassas. Kontserdipäeval kehtib pilet ka näitusepääsmena.

Kontserdisarja toetavad kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvuskultuuri Fond ja Eesti Rahvusringhääling. Koostööpartneriteks on Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles