K, 29.03.2023

eˉlektroni voogteater muutub rahvusvahelisemaks

Kultuuritoimetus
eˉlektroni voogteater muutub rahvusvahelisemaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Projekt «Holistic Strata».
Projekt «Holistic Strata». Foto: Elektron

Laupäeval, 10. oktoobril on kõigil võimalus läbi elektron.live platvormi osaleda kahel etenduskunsti sündmusel maailmas – Tokyos ja New Yorgis.

Kell 13 tutvustab Hiroaki Umeda Tokyost oma projekti «Dancing with the Science» («Tantsides teadusega»). Jaapani avangardkunsti juhtfiguuri Hiroaki Umeda juhitud vestlusringis tutvustatakse teaduse mõju ja rolli etenduskunstis. Koreograaf ja multidistsiplinaarne kunstnik arendab teemasid ka ajast, ruumist, valgusest ja helist. Lisaks tutvustatakse projekti «Holistic Strata», mis põhineb kunstniku post-antropotsentrilisel vaatenurgal, vaatluse all on lihaste ja visuaalse materjali sünkroniseerimine etenduse ajal. Umeda looming on tuntud tugeva digitaalse läbikomponeerituse ja holistilise kunstimetoodika poolest, mis ei pea tantsuks mitte ainult keha liikumise füüsilisi elemente, vaid ka optilisi, akustilisi, sensoorseid ja ennekõike ruumitemporaalseid komponente.

Vestlus Hiroaki Umedaga toimub inglise keeles ning saab teoks kuni aasta lõpuni kestva eksperimentaalse programmi «fruitful misunderstandings. kunst+teadus» raames, mille eesmärgiks on ühendada hariduse-, kunsti- ja teadusküsimustega tegelejaid üle maailma.

Kell 19 alustab Sõltumatu Etenduskunstide seeria New Yorgis EdgeCut ja New York Live Arts esimene online-sündmus CAPTIVITY! Üles astuvad rahvusvahelised kunstnikud, teemad liiguvad etenduskunstide, kunsti ja teaduse piirimail. Praeguse aja tähtsatele loomingulistele küsimustele otsivad vastuseid konkurssidel välja valitud etenduskunstnikud ja ühendused – Carrie Sijia Wang, Emily Twines, Theatre In Quarantine, Kate Ladenheim + The RAD Lab jne. Sarja kureerivad Heidi Boisvert ja Kat Mustatea. 

«See on üsna uskumatu, et Eesti voogteatri elektron.live platvormil saab samal päeval osaleda kahes unikaalses striimingus – Tokyos aset leidvas vestlusringis, kus tegeldakse teaduse ja kunsti sünergiaga, ning siis edasi saab olla osaline New Yorgis toimuvas sõltumatu etenduskunsti EdgeCut etendussarjas CAPTIVITY», ütles Viljandi Kultuuriakadeemia Etenduskunstide osakonna juhataja Taavet Jansen.

Märksõnad
Tagasi üles