Marko Raat peab loengu filmikunsti ja arhitektuuri suhetest

Marko Raat FOTO: Konstantin Sednev

Kolmapäeval, 14. oktoobril kell 18 on Rotermanni soolalaos toimuva tasuta loengusarja «Elav Ruum» külaline filmilavastaja Marko Raat. Loengu põhiteema on «Filmikunst ja arhitektuur».

Keskkonna suhtes tundliku filmimehena arutleb Marko Raat nii oma praktikale kui tähelepanekutele toetudes selle üle, millised on huvitavad ruumid mängufilmi või dokki tehes? Miks kasutusest välja langenud ruum on inspireeriv? Miks valmis ja korrastatud ruum tuleb filmi tehes lammutada?

Marko Raat on mängufilmide «Agent Sinikael» (2002), «Nuga» (2007) ning «Lumekuninganna» (2010) režissöör ja stsenarist, teinud arvukalt dokke nagu «Esteetilistel põhjustel» (1999), «Toomiku film» (2008), «Fast Eddy vanad uudised» (2015) ja «Matusepäevikud» (2019). Mahukaks filmitööks kujunes ka alates 2009. aastast Eesti Rahva Muuseumi püsinäitusele «Kohtumised» loodud audiovisuaalne sisu.

«Elav Ruum» on Eesti Arhitektuurimuuseumi loengusari, kus muuseum tutvustab populaarses vormis siinset arhitektuuriajalugu, tegevarhitektide loomingut ning käsitleb publiku osalusel meie ehitatud keskkonnas toimuvaid muutusi. Sari on suunatud kõigile ruumist, arhitektuurist, selle lähiajaloost ja tänapäevast huvitatud inimestele ja täiendab muuseumi püsinäitust «ELAV RUUM: sajand Eesti arhitektuuri», mis tutvustab siinse professionaalse arhitektuuri- ja ruumikultuuri arengut läbi 20. sajandi.

Varasemad Elava Ruumi sarja kohtumised on järelvaadatavad aadressil: https://arhitektuurimuuseum.ee/tegevused/elavruum/

Tagasi üles
Back