P, 26.03.2023

Vana-Egiptuse avanädal lõi Kumus uue külastajarekordi

Kultuuritoimetus
Vana-Egiptuse avanädal lõi Kumus uue külastajarekordi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
09.10.2020. Tallinn. 
Näituse Egiptuse hiilgus pressuiüritus. Kumu näitus Egiptuse hiilgus. Niiluse oru kunst. 

The Kumu Art Museum.
Exhibition of Egypt of Glory: Art from the Nile Valley. press event
Konstantin Sednev / Postimees Grupp
09.10.2020. Tallinn. Näituse Egiptuse hiilgus pressuiüritus. Kumu näitus Egiptuse hiilgus. Niiluse oru kunst. The Kumu Art Museum. Exhibition of Egypt of Glory: Art from the Nile Valley. press event Konstantin Sednev / Postimees Grupp Foto: Konstantin Sednev / Postimees

10. oktoobrist Kumu kunstimuuseumi suures saalis avatud näitus «Egiptuse hiilgus. Niiluse oru kunst» lõi muuseumis uue külastajarekordi – Vana-Egiptuse aardeid käis esimese nädala jooksul avastamas üle 4800 huvilise.

Kumu senine külastajarekord, nii avanädala kui kogu näituseperioodi külastajanumbrite osas, kuulus Michel Sittowi isikunäitusele 2018. aastal. «Egiptuse hiilguse» esimene nädal ületas seda nüüd tuhande külastaja võrra.

«Loomulikult on meil hea meel, et Vana-Egiptuse teema nii paljusid kõnetab,» ütleb Kumu direktor Kadi Polli. «Sellise suurejoonelise rahvusvahelise näituse korraldamine on olnud paras väljakutse, sest praegune aeg on ju ettearvamatu. Aga inimesed on meid usaldanud ning panustame omalt poolt jätkuvalt, et lisaks meeldejäävale näituseelamusele oleks muuseumikülastus igati turvaline.

«Kumus on piisavalt ruumi ja avarust, et liikuda hajutatult. Loodame siiski, et populaarsematel külastusaegadel, nagu nädalavahetused, mil võib ette tulla järjekordi, kannavad täiskasvanud maski. Eesootaval koolivaheaja nädalal ootame peresid muuseumisse eriti nädala sees,» lisas Polli.

Egiptuse näituse puhul on saalis kehtestatud maksimaalne inimeste arv, mida loendavad äsja paigaldatud sissepääsuväravad. E-piletiga külastajad saavad tänu väravatele minna näitusele ilma piletikassat läbimata. Teise olulise uuendusena võivad kooligrupid muuseumitunde broneerida ka esmaspäevadeks, mil muuseum on tavapäraselt suletud ja programmi saab läbi viia tühjas saalis.

«Egiptuse hiilgus. Niiluse oru kunst» on Eesti esimene Vana-Egiptuse kunsti suurnäitus. Kumu kunstimuuseumi näitusesaalis on eksponeeritud tuhandete aastate vanused esemed ühest maailma olulisemast Vana-Egiptuse kollektsioonist – Museo Egiziost (Egiptuse Muuseum) Itaalias Torinost. Kumu näitusega samal ajal saab Egiptuse Muuseumi aardeid näha ka Amos Rexi kunstimuuseumis Helsingis. Kolme muuseumi mastaapne ühisprojekt on ainukordne võimalus avastada Vana-Egiptuse muistset maailma kaugele reisimata.

Märksõnad
Tagasi üles