Artisesse tulevad «Põleva tütarlapse portree» eriseansid

Kultuuritoimetus
Copy
Film «Põleva tütarlapse portree».
Film «Põleva tütarlapse portree». Foto: Kaader filmist

Alates 22. oktoobrist näitab Kino Artis prantsuse filmilavastaja Céline Sciamma filmi «Põleva tütarlapse portree». Filmi näidatakse kümnel korral.

«Põleva tütarlapse portree» viib vaataja 1760. aasta Prantsusmaa looderannikule, kus naiskunstnik nimega Marianne peab täitma keerulise tellimuse – maalima äsja kloostrist tulnud noore Héloïse'i pulmaportree, ilma et portreteeritav sellest teaks. Kuna noor daam on väga tõrges tulevane pruut, tuleb kunstnikul saabuda saarele justkui seltsidaamina ning jälgida Héloïse'i päevavalguses ja maalida öösiti salaja küünlavalgel. Teineteise ümber tiireldes ja Héloïse'i esimesi vabadusehetki jagades kasvab nende omavaheline intiimsus ja külgetõmbejõud. Maalitav portree muutub peagi kahe naise armastuse ühistööks ja testamendiks.

Film on pärjatud enam kui 20 auhinnaga, mille hulgas on 2019. aasta Cannes’i filmifestivali Queer Palm ja parima stsenaariumi auhind, Euroopa Filmiauhindade parima stsenaariumi auhind ning kuus rahvusvahelist auhinda parima operaatoritöö eest.

Tagasi üles