E, 25.09.2023

Juur esitleb uut albumit kontserdiga Sveta Baaris

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Ansambel Juur.
Ansambel Juur. Foto: promo

Tallinna stoner-rock’i ansambel Juur on valmis saanud oma teise albumi «Flux», mis tuleb välja 22. oktoobril kõikidel digiplatvormidel ning vinüülplaadi kujul suuremates Eesti muusikapoodides alates 24. oktoobrist. Plaadiesitluskontsert leiab aset 14. novembril Tallinnas Sveta Baaris.

Neli aastat peale debüütalbumi «Exile» ilmumist on Juur valmis saanud oma teise kauamängivaga «Flux». Tallinna nelik on vahepeal kasvanud viisikuks, kui bändiga liitus 2016. aastal Temo Saarna (ex-Liblikas, Dreamkrusher!). Koosseisumuutus on bändi helipildile liitnud uusi dimensioone – stoner’iga flirtiv saund on andnud teed õhulisemale ja progressiivsemale.

Albumi valmimine on langenud väga huvitavasse aega ning mütoloogiliste narratiivide kaudu jutustab see tänapäeval aktuaalsetest teemadest – maailma hävineminest ja raiskamisest inimeste endi käte läbi. Visuaalne kujundus, mis on tehtud vokalisti Corey Tomlinsi poolt, võtab hästi kokku albumi kontseptsiooni. Sealt võib leida lugudest kõlavaid veidraid tegelasi, mütoloogilisi paiku- ja sündmusi.

«Flux» on salvestatud Tartu Clockwork Studios, kus on sisse mängitud ka Eestis laiemalt tuntud rock’i (Winny Puhh, Smõuk) ja folki (Svjata Vatra, Zetod, Trad Attack!). Kaasproduktsiooniga aitas kaasa Silver Lepaste (Winny Puhh). Viimase lihvi masterdamise näol sai album Rootsis – Fascination Street Studios, Tony Lindgreni poolt.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles