Noorte Pärimusbändide konkursil osaleb kaheksa bändi

Kultuuritoimetus
Copy
Eelmise aasta võitja Klassikaline DŽässFolk koosseisus Sofia-Liis Kose, Alex Verlin ja Kert Krüsban.
Eelmise aasta võitja Klassikaline DŽässFolk koosseisus Sofia-Liis Kose, Alex Verlin ja Kert Krüsban. Foto: Ako Lehemets

28. oktoobril kohtuvad Viljandi Pärimusmuusika Aidas Noored Pärimusbändid üle Eesti, et neljandat korda toimuval konkursil endi hulgast parim välja selgitada. Sel aastal pääses lõppvooru kaheksa bändi, kellest kolm võistlevad nooremas, kuni 16-aastaste vanuseklassis ning viis vanemas vanuseklassis, kuhu pääsevad 16–25-aastastest noortest koosnevad bändid.

Kaheksa kooslust, kes võistlustulle astuvad, on Kirekind, Mooste poistebänd ja Viljandi Muusikakooli Kandleansambel nooremas ning Duo Mann ja Juula, Maru, Rutt Klof, Kätlin ja Mirjam ning Leik vanemas vanusegrupis. Sel aastal on lõppvooru pääsenud bändidel esmakordselt võimalus teha koostööd muusikust mentoriga, kes konkursiks valmistumise perioodil bändide tegemistel silma peal hoiab ning praktilisi ja vajalikke nõuandeid jagab. Bändide mentoritena on kaasatud hinnatud pärimusmuusikud Maarja Nuut, Merike Paberits, Jaan-Eerik Aardam ja Arno Tamm.

Parima noore pärimusbändi valib välja žürii koosseisus Sandra Vabarna, Marti Tärn, Cätlin Mägi ja Tarmo Noormaa. Sandra Vabarna sõnul tekitab noortebändide žüriisse kuulumine elevust ja ootusärevust. «Seda sündmust on pärimusmuusika ja üldse meie muusikamaastikul väga vaja, see annab noortele inspiratsiooni ja meile järelkasvu. Olen sotsiaalmeedia vahendusel noorte ettevalmistustel silma peal hoidnud ja minu jaoks on muljetavaldav kuidas on kirjutatud löövaid tekste bändide kirjeldamiseks ning presenteeritud eriilmelisi ja ägedaid fotosid. Ja muidugi bändide nimed! Need on leidlikud ja suurepärased! Ma ei jõua ära oodata, et saaksin kõiki neid noori juba laval esinemas näha,» lisab Vabarna.

Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab Noorte Pärimusbändide konkurssi neljandat korda ning ettevõtmise eesmärk on anda alustavale ansamblile võimalus kogeda esinemist suurel laval väga heal tasemel heli- ja valgustehnikaga, kontserdiks valmistumise- ning võistlustunnet. Konkursi peaauhind on Eesti Kultuurikapitali 500-eurone stipendium.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles