L, 3.06.2023

Henessi Schmidt ja Reimo Sagor osalevad tulevaste filmitähtede programmis

Kultuuritoimetus
Facebook Twitter
Comments
Henessi Schmidt ja Reimo Sagor.
Henessi Schmidt ja Reimo Sagor. Foto: PÖFF

Novembri lõpus toimub Tallinnas tulevaste filmitähtede rahvusvahelisele karjäärile suunatud programm Black Nights Stars, kus kaheksa Läänemere piirkonna noore näitleja seas võtab osa ka kaks eestlast – Henessi Schmidt ja Reimo Sagor.

Black Nights Stars viib Läänemeremaade kaheksa noort talenti viie päeva jooksul kokku filmitööstuse tipptegijate, casting directorite ja rahvusvaheliste talendiagentuuride esindajatega. Lisaks osalevad näitlejad töötubades ning omandavad rahvusvaheliseks karjääriks vajalikke teadmisi ja oskusi.

Black Nights Stars on osa filmiprofessionaalidele suunatud programmist Industry@Tallinn & Baltic Event. Viimase eestvedaja Marge Liiske sõnul on avaneb Black Nights Stars programmi kaudu kõigil Eesti ja lähiriikide näitlejatel võimalus jääda silma rahvusvahelistele talendiotsijatele ja casting directoritele. «Sel aastal keskendub Black Nights Stars just sellele, et kuidas edendada rahvusvahelist näitlejakarjääri online-kanalitesse kolinud maalimas. Sündmuste seas, mis  toimuvad sel aastal küll virtuaalselt, üle veebi, on mitmeid loenguid ja töötubasid, kuhu on oodatud kõik näitlejad, kel on huvi rahvusvahelise filmitööstuse vastu,» kommenteeris Liiske.

Eelmisel aastal toimunud Black Nights Stars kohtumise tulemusena sai alguse koostöö näitleja Ingrid Marguse ja Londoni agentuuriga Olivia Bell Management, mille tulemusena sõlmiti ka leping näitleja ja agentuuri vahel. 

Rahvusvaheline žürii valis sel aastal 40 kandidaadi seast programmis osalema kaheksa noort, nende seas ka Eesti noore näitlejanna Henessi Schmidti, kes on siinsele publikule tuntud sarjadest  «Kodu keset linna», «Elu keset linna» ja «Kättemaksukontor». Lisaks on ta kaasa teinud arvukates teatrilavastustes. Sel aastal mängis ta üht peaosalist mängufilmis «Talve» .

Lisaks Schmidtile osaleb Black Nights Stars programmis Vanemuise teatri draamanäitleja Reimo Sagor, kes on alates 2012. aastast mänginud ka PÖFFil linastunud filmides («Nullpunkt», «Must alpinist», «Päevad, mis ajasid segadusse»). 2018. aastal tegi Sagor peaosatäitja debüüdi mängufilmis «Võta või jäta», mille eest  pälvis aasta hiljem Eesti Kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapitali parima meesnäitleja preemia.

Koos Eesti näitlejatega osalevad Black Nights Stars programmis Aaron Hilmer Saksamaalt, Antoni Sałaj Poolast, Hanna Ardehn Rootsist, Simonas Mozūra  Leedust ning Vika Sobol ja Vladislav Kulygin Venemaalt.

Black Nights Starsi rahvusvahelisse žüriisse kuuluvad Lina Todd, New Yorgis tegutsev casting director (Little Man Tate, A good Dat to Die Hard), Mike Rosser (Screen International), varasem European Shooting Star ja 2018. aastal Black Nights Starsi programmis osalenud Pääru Oja (O2, Viimased), Emmy'le nomineeriud casting director Nancy Bishop, (Casino Royale, Mr Bean's Holiday, The Liberator) ja Poola casting director Magdalena Szwarcbart (Schindler’s List, Cold War, Gareth Jones). 

Black Nights Stars programm toimub 23.-27.novembril 2020 ja on osa Pimedate Ööde Filmifestivali filmiprofessionaalide suunatud Industry@Tallinn & Baltic Event programmist ning Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastatud projektist Creative Gate.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles