R, 31.03.2023

Teet Kase uues balletilavastuses teeb kaasa ka laulja Anna Pärnoja

Kultuuritoimetus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Anna Kaneelina
Anna Kaneelina Foto: Pressimaterjal

1. detsembril esietendub Estonia teatris loovkoosluse *birdname balletilavastus «Kuldne tempel», laval on tantsijad Roosi Natali Nõgisto ja Iago Bresciani Estonia Rahvusballetist, laulja Anna Pärnoja alias Anna Kaneelina ning tšellist Theodor Sink.

«Kuldne tempel» on saanud ainest Yukio Mishima tuntud romaanist «Kuldne tempel».  Kyôtos asuva Kinkakuji templi mahapõletamise intsidendil põhinev Mishima (1925–1970) tuntuim romaan jälgib noore munga ja Kuldse Templi kummalisi suhteid, mis hakkavad hargnema juba peategelase lapsepõlves, mil ta kuuleb isalt lugusid maailma kõige kaunimast asjast. Tempel kogu oma iluga vallutab nooruki meeled, muudab neid, manipuleerib nendega, kord ilmutades end poisile kõige ebasobivamal hetkel, kord jälle hoides kogu oma ilu endale. Painavas meeltesegaduses ei jäägi noorel mungal muud üle, kui enesevabastuse eesmärgil hävitada selle ilu alge.

Lavastuse produtsent Tiiu Tamm: «Märtsis eriolukorra tõttu ära jäänud lavastuses pidid esialgu osalema jaapani laulja Ryoko Aoki ning tantsija Huiyeob Jeong Lõuna-Koreast. Praegu ei ole artistidel võimalik Aasiast Eestimaale tulla. Sügisel hakkasime otsima rollidesse uusi osalejaid ja Anna Pärnoja poole pöördumine oli meeskonna ühine soov. Meil on väga hea meel, et Anna on nõus lavastuses osalema, oma maagilise lavaolekuga sobib ta rolli ideaalselt. Meil on au teha koostööd nii omanäolise muusikuga. Samuti on rõõm lavastuse koosseisus näha Rahvusballett Estonia andekat tantsijat Iago Brescianit, kes osales ka meie loovkoosluse esimeses balletilavastuses «Keres».»

«Anna Pärnoja on suurepärane lavaline isiksus. Tema võime väljendada ennast kogu kehaga on hämmastav, see on tugevalt isikupärane. Mind kütkestab tema juures vahetu dünaamiline kehakeel. Annas on peidus tantsija hing. Loominguline protsess koos Annaga on minu jaoks olnud puhas rõõm,» kommenteerib koostööd Annaga lavastaja Teet Kask.

Anna Pärnoja: «Ma näen selles projektis enda jaoks väga head arengu võimalust, seda nii inimese kui ka artistina. Koostöö Teet Kasega on inspireeriv. Tunnen, et tema olemus, kunstiline nägemus ning töömetoodika kõnelevad minuga sama keelt ning see on minu jaoks väga paeluv. Sander Mölderi ning Timo Steineri loodud muusika on laetud väga erilise ning ebamaise energiaga. Mulle tundub, et «Kuldse templi» puhul on tegemist kogemusega, kus kõik lavastuse osad orgaaniliselt üheks sulavad.»

«Kuldne tempel» on valminud loomingulise koosluse *birdname koostöös.  Loovkooslusesse kuuluvad lisaks lavastaja Teet Kasele heliloojad Sander Mölder ja Timo Steiner ning produtsent Tiiu Tamm. Lavastuse kunstnik on Ülar Mark, valguskunstnik Margus Vaigur, videokunstnik Taavi Miisu Varm.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles