EKA tähistab oma sünnipäeva erisaatega, kus arutatakse võimu üle

Kultuuritoimetus
Copy
EKA maja väljastpoolt vaadatuna.
EKA maja väljastpoolt vaadatuna. Foto: Mihkel Maripuu

30. oktoobril tähistab Eesti Kunstiakadeemia oma 106. sünnipäeva. Tänavu saadetakse sel puhul EKA TV eetrisse saade «Kunstnik ja võim», algusega kl 16.00 lingil tv.artun.ee ja ERRi kultuuriportaalis.

Telesaates vestlevad kunsti ja kunstniku võimust, mõjust ja mõjuvõimust EKA vilistlased: EKA rektor akadeemik professor Mart Kalm, kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Taaniel Raudsepp, riigikogu liige rector emeritus Signe Kivi, kunstiteadlane Anders Härm, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi keskkonnasäästliku ehituse valdkonnajuht, arhitekt Ivan Sergejev, vabade kunstide teaduskonna dekaan prof Kirke Kangro, galerist Olga Temnikova, disainiuurija Ruth-Helene Melioranski ja kunstiteadlane Maarin Ektermann. Lisaks vilistlastele on kutsutud mõtteid vahetama TLÜ meediainnovatsiooni professor Indrek Ibrus.

Saadet juhib kunstiteoreetik ja -praktik Andres Lõo.

Arutelusse torkavad teravmeelseid või sooje videotervitusi ja liftisäutse vahele veel Marge Monko, Flo Kasearu, Toomas Paaver, Kai KaljoLilian Hiob ning Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut.  Sünnipäevatervitusi saadavad Kunstnike Liidu president Elin Kard, Arhitektide Liidu president Andro Mänd ning Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esinaine Merike Kurisoo.

EKA 106 telesaates promoveeritakse EKA auliikmeks kauaaegne kultuuritoimetaja Mariina Mälk Eesti kunsti pikaajalise ja väärilise tutvustamise ning talletamise eest Eesti Televisioonis. Samuti tunnustatakse tänavusi EKA rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi võitjaid.

Saate videograafika loovad graafilise disaini tudengid Jaan Pavliuk ja Erik Merisalu koostöös meister Pärtel Eelmerega.  Muusika loob Andres Lõo.

Tagasi üles