N, 30.03.2023

Filmimuuseum näitab, milline on õige PÖFFifilm

Kultuuritoimetus
Filmimuuseum näitab, milline on õige PÖFFifilm
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
“Me peame rääkima Kevinist” linastub Tidla Swintoni 60. sünnipäeva auks Filmimuuseumis.
“Me peame rääkima Kevinist” linastub Tidla Swintoni 60. sünnipäeva auks Filmimuuseumis. Foto: Filmikaader

Filmimuuseumi kinosaalis toimuvad viiel novembrikuu õhtul Pimedate Ööde Filmifestivali peaauhinna võitnud filmide linastused.

Ekraanile jõuavad teosed, millele PÖFFi žürii on varasematel aastatel andnud festivali kõrgeima tunnustuse, grand prix' või olulise preemia. Programm algab Lynne Ramsayle parima režissööri tiitli toonud filmiga «Me peame rääkima Kevinist», mis tähistab ühtlasi näitlejanna Tilda Swintoni 60. sünnipäeva ja 35 aastat filmiekraanil.

Mitmed võidufilmid on pakkunud mitte ainult meeldejäävaid lugusid, vaid uuendanud ka vaatamiskogemust. Belgia režissööri Gust van den Berghi ringikujulise pildiga «Luciferi» kõrval näitab Lõuna-Korea «Sado» kauge kuningadünastia intriige 18. sajandil. Kõige värskem võitja programmis, «Uitav tüdruk» on aga nelja õe tundlik ja kerge teekonnafilm läbi Kolumbia looduse ja külakeste.

Novembris juba 24. korda vaatajateni maailmakino väärfilme toov PÖFF on üks suurimaid Põhja-Euroopa filmifestivale, mis kuulub ühes Cannes’i, Berliini, Veneetsia ning teiste maailma tipp-filmifestivalidega Rahvusvahelise Produtsentide Liidu Föderatsiooni poolt antud A-kategooria sertifikaadi omanike hulka.

Koostöös Elisa Stage´iga saab kolme Filmimuuseumi programmi filmi vaadata kodust lahkumata. Ka Pimedate Ööde Filmifestival on sel aastal esimest korda kättesaadav digitaalselt üle kogu Eesti.

  • 4. novembril kell 18.00  «Me peame rääkima Kevinist» (UK, USA 2010), parima režissööri preemia 2011. aastal. Linastus Elisa Stage´il kell 20.00.
  • 5. novembril kell 18.00 «Lucifer» (Belgia 2014), Grand Prix 2014. aastal. Linastus Elisa Stage´il kell 20.00.
  • 6. novembril kell 18.00 «Uitav tüdruk» (Kolumbia-Prantsusmaa 2018), Grand Prix 2018. aastal. Linastus Elisa Stage´il kell 20.00.
  • 11. novembril kell 18.00 «Sado» (Lõuna-Korea 2015). PÖFFi Grand Prix 2015.aastal.
  • 12. novembril kell 18.00 «Tumesinine, peaaegu must» (Hispaania 2006), publikupreemia 2006. aastal.

Kõik filmid linastuvad eesti- ja inglisekeelsete subtiitritega ning sissejuhatused teevad filmitegijad, näitlejad ja kriitikud.

Kogu programmi vaata siit ja siit.  

Piletid hinnaga 6/4 eurot on saadaval SIIN või enne linastuse algust kohapeal.

Märksõnad
Tagasi üles