P, 5.02.2023

Draakoni galeriis avatakse Katrin Piile isiknäitus

Kultuuritoimetus
Draakoni galeriis avatakse Katrin Piile isiknäitus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Töö Katrin Piile isiknäituselt.
Töö Katrin Piile isiknäituselt. Foto: Repro

Teisipäevast, 24. novembrist on Draakoni galeriis avatud Katrin Piile isiknäitus «Jänes, kes kukkus õhupalle täis basseini», mis jääb avatuks kuni 12. detsembrini.

Nagu Piile varasemgi looming, saab ka sel näitusel näha realistlikest objektidest vormilise abstraktsuse otsingut. Õlimaalid ja (pastaka)joonistused kordavad ning muundavad kaht objekti, kuni kaob nende vormiline endaksolemine, suubudes lõpuks tühjusse või vormitusse. Piile tehniliselt kõrgetasemelised hüperrealistlikud tööd sisaldavad skulptuurile omaseid vormimänge ning fotole ja videole omaseid dokumenteerimise/ seriaalsuse käsitlusi. Hüperrealistliku maali- ja joonistustehnika töömaht mõjub idee edasiandmiseks absurdselt, kuid kunstist teebki väidetavalt vahel kunsti mõistuspäraselt õigustamatud valikud.

Katrin Piile on vabakutseline maalikunstnik ja joonistaja, kes elab ja töötab Tallinnas. 2010. aastal lõpetas Piile Eesti Kunstiakadeemia maali erialal. Näitusetel on esinenud aastast 2006 ja 2019. aastast kuulub Eesti Maalikunstnike Liitu.

Märksõnad
Tagasi üles