Ilmus Eesti esimene koroonaromaan

Kultuuritoimetus
Copy
Marek Tihhonovi lühiromaan «Maailmalõpu päevik».
Marek Tihhonovi lühiromaan «Maailmalõpu päevik». Foto: Raamat

Kirjastuse Fantaasia ulmesarjas Orpheuse Raamatukogu (7/2020) ilmus Marek Tihhonovi lühiromaan «Maailmalõpu päevik», mida võib pidada Eesti esimeseks ulmeliseks koroonaromaaniks.

«Maailmalõpu päevik» on Cormac McCarthy «Tee» ja Emily St. John Mandeli romaani «Jaam Üksteist» parimaid traditsioone järgiv lugu apokalüpsisest ja sellest, mis saab pärast ülemaailmset katastroofi üksikute ellujäänutega. Tundliku sule ja nõtke stiiliga kirja pandud lühiromaan kujutab meie tänast Eestit ja näitab meile, kuidas minajutustaja tuleb toime maailmas, kus koroonapandeemia on hävitanud pea kogu inimkonna, kust on kadunud linnu- ja loomariik ning kus tsivilisatsiooni viimased tunnismärgid tasapisi eluta looduse poolt üle võetakse ja varemeiks muutuvad.

Varem Marek Simpsoni nime all ulmet avaldanud Tihhonov oli 1990ndatel üks ajakirja Mardus kaudu kirjandusse tulnud autorite ringi – Veiko Belials, Lew R. Berg, Veikko Vangonen jt – olulisemaid esindajaid. Tema loomingut on avaldanud lisaks Mardusele veel Põhjanael, Liivimaa Kuller, Vikerkaar ja Algernon, samuti kirjastus Varrak.

Raamatu on toimetanud Eva Luts, kaanepildi autor on Meelis Krošetskin. Orpheuse Raamatukogu sarjas ilmuvad tekstid valib välja ulmeasjatundja Raul Sulbi. Sari ilmub 2011. aastast ning käesolev raamat on sarjas 48.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles