Meenutuskonverentsi modereerib režissöör Ilmar Raag ja ülekannet saab jälgida ERRi kultuuriportaalis. Konverentsile järgneb Filmimuuseumi kinos «Vana mees tahab koju» linastus, kus Kaljo Kiisk teeb meeldejääva peaosa. Konverentsil osalemine ja järgnev seanss on tasuta, kuid kohtade arv on piiratud. Korraldajad paluvad publikul kanda maske ning järgida viiruse levikut tõkestavaid ohutusnõudeid
Kogu juubelinädala, 30. novembrist kuni 06. detsembrini on Elisa, Telia filmiriiulil ning Netikinos esiletõstetult saadaval filmid, kus Kaljo Kiisk olnud režissööriks või näitlejaks.
Eesti Kinoliidu projektijuhi Kertu Viira sõnul on see suurepärane võimalus näha ka vähetuntumaid Kiisa filme, mida ka telekanalid just sageli ei näita. «Oluline on seegi, et Eesti filmiajaloo suurkujud ei jääks võõraks kasvavale põlvkonnale. Oleme koostöös Eesti Filmi Instituudiga juhtinud tähelepanu noorte filmikirjaoskuse arendamisele ja pealekasvava kinopubliku harimisele. Väga loodame, et teostub plaan asutada ka Eestis paljude teiste riikide eeskujul Filmikeskus, mis saaks olla meie filmiloo jäädvustaja, kuid ühtlasi ka kompetentsikeskus, mis aitaks edendada filmiõpet koolides. Peame sellest rääkima, kuna lapsed on videoplatvormide kaudu visuaalse meedia mõjusfääris juba maast madalast ja selleks, et nad oskaks vaadata, analüüsida ja nautida ka täispikki väärtfilme, vajavad nad teejuhti,» selgitab Viira, lisades, et ehkki Kaljo Kiisa filmid on osalt mitmekümneaasta tagusest ajast ja teisest riigikorrast, on nii tema lavastatud kui ka mängitud tegelased inimlikud. “Kiisk kõnetab hoolimata põlvkondade vahest,” usub Viira.
Kaljo Kiisk sündis 3. detsembril 1925. aastal Ida-Virumaal Voka vallas. 1953. aastal lõpetas ta Moskva teatri- ja kinokunstiinstituudi ning oli pärast seda Tallinna Draamateatri näitleja ja Tallinnfilmi lavastaja. Kaljo Kiisk oli ühiskondlikult aktiivne ka väljaspool kinoelu, 1980-1990 oli Kiisk ENSV Ülemnõukogu liige, 1989–1991 NSV Liidu rahvasaadik ning kuulus VIII ja IX riigikogu koosseisu. Ta suri 20. septembril 2007. aastal ja on maetud Metsakalmistule.