Kivirähki lugu ka Rakvere teatris

Kultuuritoimetus
Copy
Imre Õunapuu lavastuses "Sirli, Siim ja saladused".
Imre Õunapuu lavastuses "Sirli, Siim ja saladused". Foto: Alissa Šnaider/Rakvere Teater

Rakvere Teatri suures saalis tuleb kolmapäeval, 9. detsembril kell 11 publiku ette Andrus Kivirähki tuntud lasteraamatul põhinev lavastus „Sirli, Siim ja saladused”, milles argipäev seguneb unistustega.

„See kõik tuli sellest, et too poiss oli jätnud ripakile oma lapsepõlveunistuse. Seda ei tohi teha! Siis võib juhtuda koledaid asju. Unistus võib norutama jääda ja tasakesi haihtuda, aga ta võib ka kurjaks saada, nagu juhtus selle laevaga. Ja see on väga ohtlik“, laseb Andrus Kivirähk raamatus oma tegelastel kõnelda. Kõige sügavamate unistuste maailmades on kõik võimalik, tuleb vaid unistada, uskuda ja elada!

Lavastaja Mari Antonile on see teistkordne lavastajatöö Rakvere Teatris. Esimene, 2018. aasta talvel laval olnud „Pipi peab jõule” kogus toona 28 etendusega 9741 vaatajat.

„Hakkasin Andrus Kivirähki lasteraamatuid läbi vaatama ja silma jäi “Sirli, Siim ja saladused”. Mäletan, et olin jõudnud üheksanda leheküljeni, kui helistasin oma kunstnikule Mailiis Laurile ja ütlesin, et leidsin meile materjali. Mind võlus selle loo puhul kahe maailma segamine – hästi argine igapäev on segatud unistuste maailmadega, kus on kõik võimalik. Need unistuste maailmad annavad nii mulle kui teistele kunstnikele, kes selle lavastuse juures töötavad, võimaluse oma kujutlusvõimega mängida ja proovida kõike võimalikku, mis pähe tuleb. See oli minu väike täitunud unistus”, rääkis Mari Anton.

Helilooja Markus Robam peab lavastuse juures kõige käivitavamaks just lavastaja žanriteülest uudishimu ja seiklusvalmidust. „Olen kõige rohkem rõõmus selle üle, et esmakuulamisel moodustame lavastustervikut justkui sellistest kõlapiltidest, mis omavahel haakuma ei kipu. Põnev on leida seda kokkupuutepunkti unistuste ja reaalse vahel. Oleme selle igati leidnud. Mari töövõime ja valmisolek katsetada on inspireeriv ja enne esietendust on tunne, et töö on laabunud rahulikult ja kergelt ning läbi selle väga produktiivselt”, kirjeldas helilooja.

Lavastust mängitakse detsembris Rakvere Teatris ning see jääb aastaringselt mängukavva, asudes juba uuel aastal mööda Eestit ringi reisima. Detsembri etendustelt saavad külastajad kaasa jõulukingi.

Andrus Kivirähki loo aitasid Rakvere Teatris lavale tuua dramatiseerija Urmas Lennuk, lavastaja Mari Anton, kunstnik Mailiis Laur, helilooja Markus Robam, liikumisjuht Hanna Junti , videokunstnik Kerttu Kruusla ja valguskujundaja Märt Sell. Lavastuses mängivad Grete Jürgenson, Imre Õunapuu, Elar Vahter, Liisa Aibel, Silja Miks ja Peeter Rästas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles