Ilmus nublu debüütalbum

Kultuuritoimetus
Copy
nublu debüütalbum «Café Kosmos».
nublu debüütalbum «Café Kosmos». Foto: plaat

Täna, 14. detsembril ilmus nublu debüütalbum «Café Kosmos», millelt leiab 14 eriilmelist lugu, mis on pressitud nii vinüülile kui saadaval ka CD-formaadis. Viimase pealt leiab ka boonusloo.

«Minu esimene album. Panin siia kulbiga minevikku, teelusikaga olevikku ja näpuotsaga tulevikku. Rõõmu, kurbust, mõtisklusi ja lollusi. Siit leiab minu kõige paremaid omadusi ja kõige nõmedamaid külgi,» räägib nublu äsja ilmunud debüütalbumist. «Album on kirjutatud vahelduva eduga möödunud aasta jooksul ühes kohvikus, mitte eriti kaugel sealt, kus Sina elad,» vihjab muusik albumi nimele.

Albumilt «Café Kosmos» leiab rohkesti seniavaldamata materjali ning valiku nublu varem ilmunud singlitest. Viimaste seas on ka värske kuue saanud «droonid» ning ühtaegu nii Soome kui Eesti edetabelite tippe trooniv viimane, ühes Mikael Gabrieliga välja antud singel «Universum».

Kauamängivale koondatud uus materjal tutvustab räpparit uue nurga alt. Miljoneid kuulamisi kogunud hittide kõrval leiab albumilt ka heliridu, mis kulgevad UK garage’i või tummiste kitarririffide saatel. Muusiku sõnul on kujutavad plaadi erinevad nurgad vaatlust iseendasse, mis albumina ühtse terviku moodustavad.

«Café Kosmos» albumil teevad külalisartistidena kaasa Gameboy Tetris, Mikael Gabriel, Raul Ojamaa ja Buck Fuddi. Muusikule omaselt on plaadile ka paar üllatust peidetud.

Albumi produtseerisid Ago Teppand, Gevin Niglas, Vallo Kikas, Charlie Chastain, Tido, Andero Merila ja paljud teised. Albumi masterdas Skandinaavia üks parimaid helirežissööre Svante Forsbäck (Chartmakers). Albumi kaanefoto autor on Rauno Liivand ning plaadiümbrise on kujundanud Estookin. «Café Kosmos» on välja antud nublu enda poolt. Albumit levitab Universal Music Group.

«Üksi poleks ma sellega iial hakkama saanud. Seetõttu tahan tänada Kaarlit, Sandrit, Silverit, Ago, Gevinit, Vallot, Jossi, Rauli, QRXi, Paffi, Hugot ja teisi kes protsessiga lähemalt seotud olid. Tänan andekaid produtsente ja pillimehi, kes ikka ja jälle enda muusikaga inspireerisid. Aitäh sõpradele ja lähedastele, kellega vahepeal pikka aega trehvata ei jõudnudki. Lõpetuseks suured tänud kõikidele kuulajatele ja toetajatele, kes selle reisi minuga kaasa on teinud. Teie olete selle süstiku kütus, mootor ja süüde. Aloha!»

Ülalolevad tänusõnad on peidetud albumi ja vinüüli kaante vahele. Esimene press roosasid vinüüle on tänaseks peaaegu läbi müüdud ning peatselt saabuvad müügile uued, sinised vinüülid. Viimaste vahelt leiab lisaks ka nublu postri.

«Café Kosmos» on alates tänasest saadaval kõikides hästivarustatud plaadipoodides üle Eesti ning tellitav aadressil nublufy.ee.

nublu on eesti räppar, kelle 2017. aastal Soundcloudis avaldatud lood pälvisid muusikafännide kui -kriitikute seas palju tähelepanu ning lennutasid ta kohaliku muusikatööstuse tippu. Alates sellest ajast on muusiku kümnete miljonite kuulamistega singlid Eesti raadioedetabelite tippudes domineerinud, ta on müünud välja kõik enda soolokontserdid ning pälvis kahel järjestikusel aastal (2019 ja 2020) Eesti Muusikaahindade galal teiste auhindade seas ka Aasta Meesartisti tiitli. nublu tegemistega saab olla kursis Instagrami ja Facebooki vahendusel.

Märksõnad

Tagasi üles