K, 22.03.2023

Lauri Randla komöödia «Hüvasti, NSVL» jõudis DVD-le

Kultuuritoimetus
Lauri Randla komöödia «Hüvasti, NSVL» jõudis DVD-le
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Filmi «Hüvasti, NSVLi» võtted Viljandi haiglas.
Filmi «Hüvasti, NSVLi» võtted Viljandi haiglas. Foto: Marko Saarm / Sakala

Lauri Randla nostalgiline komöödia «Hüvasti, NSVL» jõudis DVD plaadile ning on endiselt vaadatav ka veebis Go3 platvormil. Film võitis selleaastase PÖFFi ühe publikuauhindadest ning Randla filmi levitab One Eyed Films Londonist, levifirma, mis on ka varem Eesti filme levitanud.

«Hüvasti, NSVL» on film ingerisoome pere Tarkkinenide värvikast elust Eestis nõukaaja viimastel aastatel. Filmi peategelaseks on ingerisoome poiss Johannes, kes  sünnib tudengist üksikemale ja jääb vanavanemate kasvatada, samal ajal kui ema ajab hipiasju ja protesteerib Afganistani sõja vastu. Kanged karakterid tülitsevad omavahel, kuni ema kombineerib end KGB kaudu Soome tööle ja Johannesel tuleb hakata üksinda elu tōsiasju avastama. Ta armub kōrvuni kooliõde Verasse, kakleb, riskib, saab karistada… ja taustal laguneb kurjuse impeerium, mida peeti igaveseks. Aga Leninid langevad, peale tungivad värvilised barbid ja reklaamid, taanduvad krokodill geenad ja tossavad moskvitšid… ja uksed läände lüüakse valla!

Filmi peategelast Johannest mängib Niklas Kouzmitchev, teistes osades Ülle Kaljuste, Tõnu Oja, Pääru Oja, Nika Savolainen, Jekaterina Novosjolova, Elene Baratšvili, Dima Bespalov, Anne Reemann, Piret Krumm, Viktor Landberg, Elina Purde, Enrico Oja jt.

Filmi stsenarist, režissöör ja helilooja on Lauri Randla, operaator Elen Lotman, kunstnik Jaana Jüris, kostüümikunstnik Mare Raidma, produtsendid Peeter Urbla ja Mark Lwoff (Soome). Filmi tootjad on Exitfilm ja AB Bufo OY (Soome). Tootmist on toetanud  Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Soome Filmifond, Soome Rahvusringhääling YLE ja Euroopa Kaastootmisfond Eurimages.

Filmi DVD on leitav kõigis Rahva Raamatu ja Apollo raamatupoodides ning suuremates poekettides.

Märksõnad
Tagasi üles