Telliskivi Loomelinnaku galeriis avati näitus «Tallinna kaart»

Kultuuritoimetus
Copy
Näitus «Tallinna kaart» Telliskivi Loomelinnaku galeriis.
Näitus «Tallinna kaart» Telliskivi Loomelinnaku galeriis. Foto: Sigrid Leppmets

21. jaanuaril avati Jan Kausi ringkäigu saatel Telliskivi Loomelinnaku galeriis näitus «Tallinna kaart», mis on mõtteline jätk Jan Kausi samanimelisele raamatule, mis ilmus kordustrükis 2021. aasta jaanuaris Loomingu Raamatukogu kuldsarjas. Sarnaselt raamatule jutustab näitus poeetilisest toimimiskooslusest nimega Tallinn – siin elavatest inimestest, kohtumistest, lahkuminekutest, linna erinevatest nurgatagustest, mälestustest ja mäletamisest.

Näitusel osaleb 12 kunstnikku, sh fotograafe, maalikunstnikke ja illustraatoreid, kellel kõigil on Tallinna linnaruumiga tugev ja personaalne suhe. Oma vanemaid ja värskeid teoseid näitavad Peeter Laurits, Arne Maasik, Ülo Pikkov, Tõnis Saadoja, Kristi Kongi, Lumimari, Eve Sepp, Piia Ruber, Tõnu Tunnel, Anna Kaarma, Liisa Kruusmägi, Kaisa Kaer.

«Väljapanek näitab eriilmelist Tallinna aegruumi, mis läbi stiililisest mitmekülgsete lahenduste ja erinevate meediumite esitatuna on ühtaegu tuttav, samas isiklik ja üllatav,» ütleb näituse kuraator Bianka Soe. Jan Kaus on näitusel olevatele teostele loonud ka uued miniatuurid, mis loovad silla kunsti ja kirjanduse vahele ja avavad ühe mitmetest võimalustest töödega suhestumiseks.

«Tallinna kaart» kutsub vaatajat sobrama ka oma isiklikus kohamälus ja  mõtisklema, kas ühes paigas sündinud lood ja subjektiivsed tajud lisavad midagi olulist linna psühholoogilisele kaardile ning avavad seeläbi uue dimensiooni ühe linna kogemiseks.

Näitus on avatud 22. jaanuarist 15. märtsini 2021. Ühtlasi markeerib näituse avamine kirjanik Jan Kausi sünnipäeva, kes tähistab täna, 22. jaanuaril oma 50 aasta juubelit.

Telliskivi Loomelinnaku galerii asub Loomelinnaku kahel kaubatänaval aadressil Telliskivi 60a/1 ja Telliskivi 60a/2 ja on avatud iga päev.

Tagasi üles