Endla Küüni lavale jõuab draama «Pimevalge»

Kultuuritoimetus
Copy
Draama «Pimevalge» Endla teatris. Jaan Rekkor ja Carmen Mikiver.
Draama «Pimevalge» Endla teatris. Jaan Rekkor ja Carmen Mikiver. Foto: Priit Loog

29. jaanuaril esietendub Endla Teatri Küünis draama «Pimevalge», mille autor on Angela Pell, lavastaja ja dramatiseerija Johan Elm ning kunstnik Eugen Tamberg. Lavastuses mängivad Jaan Rekkor, Jane Napp, Märt Avandi, Carmen Mikiver, Kleer Maibaum ja Volli Käro. Järgmised etendused toimuvad 2., 3. ja 19. veebruaril ning 9. ja 20. märtsil Endla Küünis.

2006. aasta Kanada-Inglise indie-filmil «Snow Cake» (režissöör Marc Evans, stsenarist Angela Pell) põhinev lavastus «Pimevalge» on austusavaldus lihtsatele ja triviaalsetele väikestele hetkedele, mil elu muutub. Juhuse tahtel satub äsja vanglast vabanenud mees väikelinnas elava autistliku naise koju ning mõlema üllatuseks selgub, et nad suudavad teineteisele tuge pakkuda.

««Pimevalge» räägib leinast, sellest lahti laskmisest ja elu paratamatust edasiminekust. See on lugu väikeste hetkede väärtusest,» selgitab lavastaja Johan Elm. «Autism on miski, mis pöörab argielu tagurpidi ja näitab selle kaudu midagi unustatut. Seda, et valguse peegeldus seinal võibki olla kõik, mida hetkel vaja.»

Tagasi üles