R, 24.03.2023

Estonias esietendub kolmapäeval Verdi «Trubaduur»

Kultuuritoimetus
Estonias esietendub kolmapäeval Verdi «Trubaduur»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Luc Robert Giuseppe Verdi ooperi «Trubaduur» Estonia lavastuses.
Luc Robert Giuseppe Verdi ooperi «Trubaduur» Estonia lavastuses. Foto: Estonia teater

Kolmapäeval, 3. veebruaril esietendub Rahvusooperis Estonia Giuseppe Verdi ooper «Trubaduur» Neeme Kuninga lavastuses. Kunstnik on Anna Kontek (Soome), valguskunstnik Rasmus Rembel ja videoprojektsioonide autor Hanna Jõers. Lavastuse muusikajuht on Arvo Volmer.

Osades: Manrico – Luc Robert või Dimitris Paksoglou; Leonora – Silja Aalto või Charlotte-Anne Shipley; Azucena – Monika-Evelin Liiv või Maria Berezovska; Krahv di Luna – Rauno Elp või Aare Saal; Ferrando – Priit Volmer, Märt Jakobson või Raiko Raalik; Ines – Helen Lokuta või Juuli Lill; Ruiz – Mart Madiste või Heldur Harry Põlda; Sõnumitooja – Jaak Jõekallas või Yixuan Wang; Vana mustlane – Mati Vaikmaa, Roman Chervinko või Tambet Kikas.

Verdit paelusid alati veidi kummalised ja omamoodi tegelaskujud. Neeme Kuningas: «Nagu me teame, ei ole huvitav panna lavale tavalisi inimesi. «Trubaduuri» tegelased on täiesti erandlikud, ja erandlikud on ka nende saatused». Lavastaja sõnul räägib lugu kättemaksust, armastusest, suurtest tunnetest, ebausust ja sellest, millise piirini on võimelised minema inimeste kired ja teod. «Tegelastel on terve ooperi jooksul pulss kõrge. Peategelased liiguvad ühest äärmuslikust seisundist teise ja väiksemagi impulsi ajel toimub äkiline ümberlülitumine, mida elus kohtab harva.»

Märksõnad
Tagasi üles