N, 30.03.2023

Ilmus raamat Eesti mereväe- ja luureohvitserist Bruno Linnebergist

Kultuuritoimetus
Ilmus raamat Eesti mereväe- ja luureohvitserist Bruno Linnebergist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Reet Naber ja Arto Oll, «Pagide pillutada. Kaptenmajor Bruno Linneberg: Eesti mereväeohvitser ja tema aeg».
Reet Naber ja Arto Oll, «Pagide pillutada. Kaptenmajor Bruno Linneberg: Eesti mereväeohvitser ja tema aeg». Foto: Raamat

Eesti Meremuuseumi ja Argo kirjastuse koostöös ilmus Reet Naberi ja Arto Olli uurimistööl põhinev raamat «Pagide pillutada. Kaptenmajor Bruno Linneberg: Eesti mereväeohvitser ja tema aeg». Uurimus tugineb peamiselt arhiivimaterjalidele ja Linnebergi perekonna pärimustele. Mahukas teos on illustreeritud rohkete ajalooliste fotode ja dokumentidega.

Eesti Meremuuseum avab 11. märtsil Bruno Linnebergist ka näituse Lennusadama väikeses näitusesaalis. Näituse «UMUK UDŽD OTB. Näitus mereväe- ja luureohvitserist Bruno Linnebergist» kuraatoriteks on Meremuuseumi teadur Arto Oll ja Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur Ivo Juurvee.

«Bruno Aleksander Linneberg oli erakordne eestlane, kes osales Vabadussõjas juba kooliõpilasena ja teda autasustati selle eest Vabadusristiga. Ta oli üks esimesi välisriigis hariduse omandanud Eesti sõjaväelasi ning temast sai Eesti Vabariigi mereväe üks silmapaistvamaid ohvitsere,» rääkis Eesti Meremuuseumi teadur Arto Oll. «Samas annab raamat Linnebergi 22-aastase teenistuskäigu põhjal ka üldisema ülevaate nooremohvitseri kujunemisest Eesti Merejõududes ja ettekujutuse sellest, kuidas väikeriigi juhtiv sõjaväelane pidi Eesti Vabariigi jaoks saatuslikel aastatel 1939–1940 langetama raskeid valikuid,» sõnas Arto Oll.

Märksõnad
Tagasi üles