Saada vihje

Viljandis näeb maailmakuulsaid arhitektuurikoomikseid

Copy
«Varjatud linnade» sarja loomist alustasid Schuiten ja Peeters 1980. aastatel.
«Varjatud linnade» sarja loomist alustasid Schuiten ja Peeters 1980. aastatel. Foto: EESTI ARHITEKTUURIMUUSEUM

Eesti Arhitektuurimuuseum esitleb Viljandi Sakala keskuses Belgia kunstniku François Schuiteni (1956) ja Prantsuse kirjaniku Benoît Peetersi (1956) loomingu näitusel koomiksikunsti ja arhitektuurset graafikat.

Nende koostöös valminud graafiliste romaanide sarja «Les Cités obscures» («Varjatud linnad») tegevus toimub Vastasmaal – müstilisel planeedil, mis jagab Maaga orbiiti, kuid on meie jaoks Päikese taga varjul. Selle kujuteldava tsivilisatsiooni asukad seisavad silmitsi meilegi tuttavate probleemidega, nagu linnaruumi reorganiseerimine või pärand vs. uue ihalus, jäädes kangelaste ja antikangelastena tihti arhitektuursete ideede ja jäikade süsteemide risttuulde.

«Varjatud linnade» sarja loomist alustasid lapsepõlvesõbrad Schuiten ja Peeters 1980. aastatel. Viljandi näitusel saab näha nende töid kuulsaimast albumist «La Fiévre d’Urbicande» («Segadus Urbicande’is») ning erinevaid graafilisi romaane ja filme raamatute valmimisest («Brüseli» ja «L'Ombre D'un Homme»).

Näitusega koos ilmus eesti keelde tõlgitud graafiline romaan «Segadus Urbicande’is» («La Fiévre d’Urbicande»), mille on tõlkinud Anu Lutsepp.

Näitus on Viljandi Sakala Keskuses avatud 8. märtsini.

Tagasi üles